Handel ludźmi to zagrożenie również dla naszego regionu?

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej spotkali się z młodzieżą szkolną w: Bartoszycach, Bezledach, Braniewie, Węgorzewie, Gołdapi, Baniach Mazurskich, Barcianach oraz Mrągowie. Planowane są szkolenia w Olsztynie, Sępopolu oraz jutro na placówce SG w Górowie Iławeckim.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w minionym tygodniu spotkali się z młodzieżą szkolną w ramach Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.

W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 350 uczniów szkół średnich z województwa warmińsko-mazurskiego. Funkcjonariusze Straży Granicznej wyjaśnili młodym ludziom jak niebezpieczne jest to zjawisko. Omówili zasady bezpieczeństwa podejmowania pracy za granicą.

Funkcjonariusze poradzili uczniom, „by każdy z nas zachował czujność, ponieważ ofiary handlu ludźmi mogą być wśród nas”. Wszyscy uczestnicy otrzymali szereg materiałów w postaci broszur i ulotek dotyczących tego procederu.

W związku z dużym zainteresowaniem młodzieży tym tematem, Straż Graniczna zaplanowała cykl spotkań. Jutro 50-uczniów odwiedzi  Placówkę Straży Granicznej w Górowie Iławeckim, by poznać mechanizmy handlu ludźmi oraz dowiedzieć się o zagrożeniach na jakie narażeni są młodzi ludzie ze strony grup przestępczych.

– Jednocześnie Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej przypomina. Handel ludźmi to nie tylko prostytucja, ale form wykorzystywania drugiego człowieka jest o wiele więcej, m. in. handel dziećmi, narządami, tanią siłą roboczą, czy nielegalną adopcją. Jeżeli jesteś świadkiem takich przestępstw, powiadom nas o tym, np. korzystając z bezpłatnego telefonu interwencyjnego  nr. 800 422 322 – mówi por. SG Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy – koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register