Hit czy kit? Park Dolinka oficjalnie otwarty – kosztował ponad 13 mln zł!
Rewitalizacja Parku Dolinka pochłonęła prawie 13,5 mln złotych. Czy powstał nowoczesny park rozrywki w Elblągu dla całych rodzin czy raczej zmarnowano potencjał tego miejsca?
„No więc niedawno ubolewałem, że w nowo (i kosztownie!) odnawianym parku Dolinka Miasto Elbląg postanowiło masą kolorowych gadżetów przebić plac zabaw w pobliskim Pasłęku, a “zapomniano” o takich prostych i potrzebnych udogodnieniach jak podjazdy dla wózków czy cywilizowana toaleta. Niestety podczas dzisiejszego krótkiego spaceru wokół terenu budowy znów poczułem jakby ktoś wbił mi w oko widelec. A właściwie barierkę. A właściwie całe stado barierek – topornych i nadmiarowych.
Staram się powściągać emocjonalne oceny przed zakończeniem wszystkich prac, przed odtworzeniem trawników, itd., ale nie oszukujmy się – te paskudne nowe barierki nie znikną, a na podjazdy przy schodach najwyraźniej nie przewidziano miejsca. Gdybym dramatyzował, to podsumowałbym, że nie ma już w Elblągu naturalnego Parku Dolinka. Zamiast niego z listopadowego błota wyłania się “urządzony” plastikowo-brukowany Lunapark Dolinka – rozległy plac zabaw nafaszerowany pstrokatymi sprzętami, płotkami i barierkami, za to nadal niespecjalnie przyjazny dla wózków dziecięcych/inwalidzkich” – czytamy na elbląskim portalu na facebooku „Elbląque”.
Teraz każdy z nas sam może ocenić jak to wszystko wyszło. Na plus na pewno to, że w końcu doprowadzono do porządku i odnowiono amfiteatr na Dolince. Cała reszta, cóż problematycznie to wygląda.
Chociaż władze miasta oczywiście się cieszą z tej inwestycji.
– Po wielu latach przywróciliśmy ten Park do korzystania przede wszystkim przez mieszkańców, chociaż podejrzewam, że i spoza Elbląga będą chętni, aby z niego korzystać. To obszar prawie 9 hektarów. Mamy tu około 160 urządzeń do zabawy i rekreacji. Oprócz placów zabaw dla dzieci jest też strefa dla seniorów, amfiteatr czy miejsce do relaksu. Życzę wszystkim dobrej zabawy i wypoczynku w tym miejscu. Chciałbym, aby te urządzenia służyły jak najlepiej – mówił podczas otwarcia prezydent Witold Wróblewski.
Park zaprojektowała firma LS-Projekt Maciej Sikorski. Wykonawcą robót budowlanych w zakresie zagospodarowania terenu wraz z przebudową amfiteatru był Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz. Wykonawcą dostawy i montażu urządzeń wraz z zagospodarowaniem poszczególnych stref parku była natomiast spółka NOVUM.
Inwestycja kosztowała prawie 13,5 mln złotych, z czego ponad 9,6 mln złotych stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych.
0 komentarzy