Hokeiści z Elbląga na turnieju we Francji

Pracowite święta mieli hokeiści z Elbląga. W Wielką Sobotę oraz Wielką Niedzielę rozegrali turniej Trophée des Lions U13 w partnerskim mieście Compiègne. Wikingowie rozegrali łącznie 8 meczów hokeja na lodzie zdobywając finalnie III miejsce w turnieju.

Trener Jakub Wala podkreślił, że drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się na tle innych. Wikingowie byli w stanie nawiązać walkę także z nieco starszymi zawodnikami, stwarzali dużo sytuacji w ataku, blokowali napastników na obronie i co najważniejsze zostawili serce na lodzie. Spotkania były bardzo wyrównane i gdybyśmy mieli możliwość ciągłego treningu na lodzie, z pewnością kończyłyby się korzystniejszymi wynikami naszych hokeistów, ale jest jak jest. Najważniejsze, że nasza praca nie idzie na marne!

Bardzo dziękujemy drużynie Les Lions de Compiègne, a zwłaszcza prezesowi Pascalowi Mignon za ciepłe przyjęcie oraz wspaniałą organizację turnieju. Słowa uznania należą się stowarzyszeniu Association Oise-Elblag, które zaopiekowało się naszymi zawodnikami, zapewniło im wyżywienie oraz zorganizowało zwiedzanie partnerskiego miasta i okolic. Hokeiści z wielkimi honorami zostali przyjęci również w Merostwie Compiègne, gdzie wręczyli figurkę Piekarczyka oraz piękny album – prezent od Prezydenta Miasta Elbląga.

Cieszymy się, że elbląskie firmy wsparły nasz wyjazd do Francji przekazując prezenty dla francuskich kolegów : BI-PLAST akcesoria meblowe, REJS – wyposażenie mebli, PUNTA narzędzia, Elleci Polska Sp. z o.o.

Zawodnicy reprezentujący Elbląg w turnieju: Adamczyk Justyna, Maszaro Szymon, Artych Maksymilian, Jóźwiak Aleks, Kisielewski Nikodem, Kruszyński MIkołaj, Żwirek Oskar, Lachowski Maciej, Pastewski Michał, Pawlyta Maksymilian, Rutkowska Iga, Wierzchoń Oskar, Tomir Pańko – Drzewucki.
Trenerzy: Jakub Wala, Ireneusz Wala.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register