Huczne otwarcie przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Będą koncerty i piknik rodzinny

Ministerstwo Infrastruktury nie zamierza oszczędzać na rozmachu uroczystości otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej. Wśród partnerów wydarzenia znalazły się takie firmy jak KGHM, PKN Orlen, bank PKO. 17 września odbędzie się wielogodzinne smażenie kiełbas na plaży przy przekopie, a całość zakończy koncert gwiazdy – informuje portal wp.pl.

Jak czytamy na stronie otwarcie-mierzei.pl (to oficjalny serwis wydarzenia), dokładnie taki charakter będzie miało otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. 17 września od godziny 16.00 na plaży przy wejściu do przekopu zostanie otwarta rodzinna strefa piknikowa, obok będą się odbywać koncerty. Organizatorzy spodziewają się przybycia ponad 1200 samochodów. Zajęte mają być parkingi od Kątów Rybackich po Krynicę Morską. Wyznaczono też dwa przystanki dla autobusów.

– Zapraszamy na uroczyste otwarcie wraz z atrakcjami. W tym symbolicznym dniu zerwiemy z dominacją Rosji w regionie. Statki uzyskają swobodny dostęp do wszystkich portów Zalewu Wiślanego i – co najważniejsze – do portu morskiego w Elblągu – zapowiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Ministerstwo wybrało główną gwiazdę wieczoru – będzie to Cleo. Przed nią wystąpią: zespół szantowy Cztery Refy oraz DjBrave, Sound ‘N’ Grace. Impreza zakończy się po godzinie 22 pokazem dronów. Wstęp jest bezpłatny.

Na otwarciu toru żeglugowe przez Mierzeję Wiślaną pojawi się 60-metrowy statek Zodiak II należący do Urzędu Morskiego w Gdyni. Tego dnia kanał jest zarezerwowany dla jednostek służb państwowych. Urząd Morski nie zgodził się, aby uczestniczyli w nim zwykli żeglarze i motorowodniacy.

Źródło: wp.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register