Hukiem petard wyrażała swoje uczucie do osadzonego w areszcie

20-letnia kobieta została ukarana przez policjantów z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń za wywoływanie huku przy pomocy petard. Dziewczyna około godziny 21.30 rzucała petardę w okolicy ul. Grota Roweckiego. Policjanci ustalili co jest powodem jej zachowania.

Kobieta została ukarana 500 złotowym mandatem karnym po tym jak w ubiegłym tygodniu rzuciła petardę w okolicy ul. Grota Roweckiego. Na tego typu powtarzające się niemal codziennie sytuacje po godzinie 21.00, skarżyli się ostatnio mieszkańcy tej części miasta.  Funkcjonariusze przeprowadzili ustalenia oraz przejrzeli miejski monitoring. W ubiegłym tygodniu zaraz po zdarzeniu rzucenia petardy wylegitymowali 20-letnią kobietę.

Otrzymała ona wezwanie do Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń. Młoda kobieta tłumaczyła swoje zachowanie tym, że robi to w okolicy umiejscowionego tam aresztu śledczego. Powodem jest jej partner który aktualnie przebywa w tym areszcie. Huk petardy ma być dla niego znakiem, że o nim myśli…

Za to zachowanie kobieta została ukarana 500 złotowym mandatem. Jeżeli proceder będzie się dalej powtarzał policjanci nie wykluczają skierowania do sądu wniosku o ukaranie. Wtedy górna granica kary to 5 tysięcy złotych.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register