Hulajnogi do wypożyczenia w Elblągu. Czy to się przyjmie?

Do Elbląga wjechały e-hulajnogi. Kilkadziesiąt jednośladów można wypożyczać w różnych częściach miasta. Wdrożenia usługi podjęli się elblążanie działający we współpracy z marką blinkee.city. Aby korzystać z usługi należy zarejestrować konto w aplikacji blinkee.city na urządzeniu mobilnym przy użyciu dowolnej karty płatniczej.

Ile kosztuje przejażdżka? Za odblokowanie hulajnogi zapłacimy 2,50 zł, za pół godziny jej użytkowania ok. 11 złotych.

Na te koszty zwracają uwagę elblążanie, którzy wskazują iż cena wypożyczenia elektrycznej hulajnogi jest dość wysoka.

Na początek do dyspozycji mieszkańców Elbląga zostanie oddanych kilkadziesiąt sztuk pojazdów, które będzie można wypożyczyć w różnych częściach miasta. Aby korzystać z usługi wystarczy zarejestrować konto w aplikacji blinkee.city na urządzeniu mobilnym przy użyciu dowolnej karty płatniczej.

Użytkownik wypożyczoną hulajnogą może poruszać się po dowolnym obszarze miasta, aplikacja wyznacza jednak strefę (oznaczoną kolorem różowym w aplikacji), gdzie można zakończyć przejazd.

-W oparciu o znajomość miasta, w którym się wychowaliśmy, zaproponowaliśmy obszar, gdzie w naszej ocenie mieszkańcom Elbląga będzie najwygodniej kończyć przejazdy. Oczywiście jesteśmy otwarci na sugestie ze strony użytkowników i serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego biura przy ul. Pestalozziego 5 (vis a vis I LO) – mówi Ryszard Płyszewski, city manager blinkee.city w Elblągu. – Mamy nadzieję, że hulajnogi elektryczne spotkają się z entuzjazmem mieszkańców. Jednak jednym z naszych głównych celów jest edukacja użytkowników e-hulajnóg w zakresie bezpieczeństwa oraz kultury poruszania się. Na terenie miasta można już spotkać nasze pierwsze “hulajstopy”, które mają podpowiadać, jak zaparkować odpowiednio pojazd.” – dodaje.

Wraz z wprowadzeniem usługi ogłoszony został konkurs “Hulaj po kask”, w ramach którego uczestnicy mogą zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z e-hulajnóg.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału oraz zdradzają, że to nie ostatnia akcja promocyjna.

1 komentarz

  • Aga Reply

    21 sierpnia 2019 at 07:11

    Fajny pomysł, ale za drogi. Cena w ogóle nie konkuruje z cenami biletów komunikacji miejskiej. Po drugie cena półgodzinnego przejazdu to miesięczna rata za własną hulajnoge. Myślę, że jedyną szansą zarobienia są turyści?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register