ICO SPEEDMINTON® POLISH OPEN 2016

Już 9 kwietnia ponad 100 zawodników z kilkunastu krajów będzie rywalizować w międzynarodowym turnieju crossmintona ICO Speedminton® Polish Open 2016 na PGE Narodowym w Warszawie. Od 8.00 do 21.00 rozegranych zostanie kilkaset meczów w kilkunastu kategoriach na 25 specjalnie przygotowanych boiskach.

 

Największa i najbardziej prestiżowa arena w Polsce – PGE Narodowy, mejsce, w którym występowały sportowej gwiazdy światowego formatu, stanie się teraz areną crossmintonowych zmagań. O najwyższe miejsca podium powalczy silna reprezentacja zawodników z Polski, w tym złote medalistki Mistrzostw Świata 2015 w grze podwójnej – Marta Sołtys i Janina Karasek.

Zawody rozpoczną się o godzinie 8.00 9 kwietnia 2016 i potrwają do późnych godzin wieczornych. O kondycję zawodników zadba Klinika Rehabilitacyjna Dr Best, oprawę muzyczną zapewni DJ Gregor. Rozgrywkom towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla publiczności o charakterze sportowym i rozrywkowym, w tym specjalny program przygotowany przez Przestrzeń Aktywnego Rozwoju.

Chyba żaden inny sport nie rozwinął się tak szybko z rekreacji do sportu wyczynowego, jak wymyślony w 2001 roku w Berlinie crossminton (dawniej speed badminton). W ciągu zaledwie kilku następnych lat ponad 10 milionów ludzi na świecie zaraziło się pasją do crossmintona; co najmniej 3000 graczy uprawia dyscyplinę turniejowo, zrzeszacjąc się w ponad 200 klubach.

Crossminton to sport rakietowy będący szybką kombinacją tenisa, badmintona i squasha. Zgodnie z hasłem ‘Anywhere, anytime!’ można grać zawsze i wszędzie, bez siatki i bez względu na pogodę (dzięki speederom, specjalnym lotkom przystosowanym do różnych warunków, które przy silnym uderzeniu osiągają prędkość do 300km/h!). Gracze oddaleni są od siebie o 12,8m, każdy zajmuje kwadrat o długości 5,5m. Celem gry jest wygrana 2 setów poprzez zdobycie min. 16 punktów w każdym secie (co najmniej 2 punkty przewagi). Zawodnicy bronią swojego pola atakując kwadrat oponenta. Punkt dla przeciwnika przyznaje się za kontakt speedera z ziemią lub z ciałem, podwójne uderzenie i błąd serwisowy. Zmiana serwującego następuje co 3 serwisy.

Międzynarodowa Organizacja Crossmintona (ICO) została założona w 2011 roku i od tego czasu potroiła liczbę swoich członków (33 w 2015 roku). Głównym sponsorem sportu oraz serii turniejów na całym świecie jest Speedminton®. Od 2001 roku firma rozwija zarówno dyscyplinę, jak i odpowiedni sprzęt do gry.

 

źródło: pgenarodowy.pl, foto: screen z http://www.crossminton.pl/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register