Intensywny weekend policji w Elblągu

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 148 razy. Na ulicach wylegitymowali 432 osoby. Zatrzymali 2 osoby poszukiwane. 10 elblążan zostało przewiezionych do wytrzeźwienia. Było 12 zdarzeń drogowych, w tym dwa wypadki.

W miniony weekend policjanci z ruchu drogowego odnotowali 12 zdarzeń drogowych, w tym dwa wypadki. Obydwa miały miejsce w piątek (13 maja). Pierwszy w Pasłęku przy ul. Westerplatte. Tam 31-letni kierujący fordem nie zachował ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa dwóm pieszym 14-latkom i  potrącił je na przejściu. Jedna z dziewczyn z ogólnymi obrażeniami ciała trafiła na obserwację do szpitala miejskiego w Elblągu. Kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Sprawa jest wyjaśniana przez policjantów z Pasłęka.

Kolejny wypadek miał miejsce tego samego dnia w Elblągu. Przy ulicy Traugutta kierujący hulajnogą zderzył się z samochodem volkswagen i doznał zwichnięcia barku. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie. 

Funkcjonariusze z ruchu drogowego odnotowali 171 przekroczeń dozwolonej prędkości i aż 7 razy 50+ w Elblągu, Gronowie Górnym, Żurawcu, Kazimierzowie i Nowym Dworze Elbląskim. W tej ostatniej miejscowości został zatrzymany niechlubny rekordzista. 71-latek jechał hondą 108 km/h, gdzie było ograniczenie do pięćdziesiątki. Ponadto policjanci przebadali na obecność alkoholu 379 kierujących. Poza rowerzystą, który był kontrolowany w Kazimierzowie (0,6 promila alk. w organizmie), mundurowi nie odnotowali nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Policjanci nałożyli 130 mandatów, skierowali do sądu 10 wniosków o ukaranie, a 77 kontroli zakończyło się pouczeniami. 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register