Inwestor buduje i …niszczy? Radny interweniuje

Przy ulicy Sadowej realizowana jest przez dewelopera „EL INVEST” inwestycja „Osiedle Sadowa”. W trakcie robót zniszczeniu uległ chodnik na odcinku około 200 metrów, osiadła i częściowo zapadła się ulica Sadowa w obrębie realizowanej inwestycji, oraz uległo zapchaniu odwodnienie burzowe. W efekcie – po stronie realizowanej inwestycji nie ma chodnika, a ten z drugiej strony ulicy uległ częściowemu uszkodzeniu i zapadnięciu. Natomiast sama droga przypomina bardziej plac budowy niżeli miejską ulicę – alarmuje radny Paweł Kowszyński.

Stojąca woda i błoto na ulicy Sadowej i na ciągach pieszych w jej bezpośrednim otoczeniu jest powodem frustracji mieszkańców, pieszych i zmotoryzowanych, rodziców i dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej nr 16 znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji.

Mieszkańcy zgłaszają, że w obecnym stanie korzystanie z tej ulicy oraz ciągów pieszych jest, co najmniej utrudnione. Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień, a po opadach deszczu staje się nieznośna – zbierająca się woda i błoto są rozchlapywane przez samochody pokonujące ten odcinek ulicy, a piesi odcinek ten pokonują niczym grę komputerową uważnie obserwując brnące pojazdy rozchlapujące błoto na ciągi piesze i nierzadko pieszych.

–  W uznaniu mieszkańców taki stan rzeczy jest niedopuszczalny, zwłaszcza że ulica ta oraz ciągi piesze są jedyną drogą do szkoły podstawowej nr 16, oraz do głównej w tym obszarze arterii komunikacyjnej, którą jest ulica Grunwaldzka. Obecny stan uniemożliwia bezpieczne i komfortowe korzystanie z tego odcinka ulicy Sadowej nie tylko osobom starszym oraz niepełnosprawnym, ale każdemu użytkownikowi. W interpelacji zapytałem: – Czy przewidziana jest poprawa tego stanu – naprawa ulicy Sadowej wraz z udrożnieniem odwodnienia burzowego, oraz naprawa chodników znajdujących się po obu stronach ulicy Sadowej? Jeżeli jest przewidziana to na czyj koszt zostanie dokonana ta naprawa? – informuje radny Paweł Kowszyński.

1 komentarz

  • Zamieńmy logikę yanosika Reply

    26 listopada 2019 at 20:52

    Zarządzam. Nasi radni powinni mieć zmienione nazwy stanowisk z RADNI na NIE PORADNI? i myślę że lepiej by to im wychodziło.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register