Inwestor o ul. Sadowej: stan chodników i jezdni był i tak fatalny

Niezadowolenie mieszkańców okolic ul. Sadowej i interwencje radnych miejskich. Inwestor budujący osiedle mieszkaniowe przy tej ulicy, poprzez prowadzone prace budowlane, zniszczył chodniki i jezdnię. Przedstawiciel firmy budującej nie widzi jednak w tym problemu.

Przypomnijmy, że już na początku listopada br. mieszkańcy okolic ul. Sadowej interweniowali w sprawie zniszczonych chodników i jezdni tej ulicy.

Co tam się dzieje?

Stojąca woda i błoto na ulicy Sadowej i na ciągach pieszych w jej bezpośrednim otoczeniu jest powodem frustracji mieszkańców, pieszych i zmotoryzowanych, rodziców i dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej nr 16 znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji.

Mieszkańcy zgłaszają, że w obecnym stanie korzystanie z tej ulicy oraz ciągów pieszych jest, co najmniej utrudnione. Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień, a po opadach deszczu staje się nieznośna – zbierająca się woda i błoto są rozchlapywane przez samochody pokonujące ten odcinek ulicy, a piesi odcinek ten pokonują niczym grę komputerową uważnie obserwując brnące pojazdy rozchlapujące błoto na ciągi piesze i nierzadko pieszych.

O tym więcej pisaliśmy tu:

Inwestor buduje i …niszczy? Radny interweniuje

Miasto nakazuje inwestorowi utrzymanie porządku

W tej sprawie interweniował radny Paweł Kowszyński, a władze miasta zobowiązały inwestora do bieżących napraw infrastruktury chodników i jezdni przy ul. Sadowej.

Jak się dowiedzieliśmy, w celu egzekwowania powyższych zobowiązań Departament Zarząd Dróg kilkukrotnie pisemnie oraz ustnie wzywał inwestora do podjęcia działań mających na celu zabezpieczenie i poprawę nawierzchni drogowych, utrzymanie ich w czystości oraz czyszczenie wpustów deszczowych. Przedstawiciele DZD na bieżąco prowadzą kontrole, a w przypadkach braku właściwych działań ze strony Inwestora, podejmowane są interwencje przez Straż Miejską.

O tym pisaliśmy tu.

Miasto zobowiązało inwestora do naprawy zniszczeń

Co na to inwestor?

Developer budujący osiedle mieszkaniowe przy ul. Sadowej deklaruje, że na bieżąco chodniki i ulica są sprzątane a wszelkie uszkodzenia od razu naprawiane.

“Stan chodników i jezdni ulicy Sadowej jeszcze przed rozpoczęciem budowy Osiedla Sadowa pozostawiał wiele do życzenia. W trakcie realizacji naszej inwestycji, w wyniku prowadzonych prac ziemnych związanymi z przyłączami mediów do powstających budynków, w 2019 roku rozebrana została część bitumicznej nawierzchni chodnika ul. Sadowej. Bezzasadne było jego odtwarzanie do pierwotnego stanu, gdyż jest on docelowo przewidziany do kompleksowej przebudowy.

Deweloper EL INVEST w zawartej z Miastem Elbląg tzw. umowie drogowej, zobowiązał się do wykonania nowej nawierzchni odcinka chodnika ul. Sadowej po stronie zachodniej – od al. Grunwaldzkiej do granicy Osiedla Sadowa na wysokości ul. Willowej. W tej samej umowie zawarto zapis, że Deweloper wykona na własny koszt odnowę nawierzchni jezdni ulicy Sadowej na wyżej wymienionym odcinku oraz wybuduje sygnalizację świetlną na dwóch skrzyżowaniach alei Grunwaldzkiej z ulicami Sadową i Komeńskiego. Planowane uruchomienie sygnalizacji to styczeń 2020 roku, natomiast wykonanie remontu ulicy Sadowej, zgodnie z harmonogramem, przewidziano na rok 2021, a więc po zakończeniu budowy Osiedla Sadowa. Jest to logiczne i najrozsądniejsze rozwiązanie.

EL INVEST na bieżąco monitoruje stan nawierzchni ulicy pod kątem bezpiecznego jej użytkowania. Jezdnia i chodniki na wysokości osiedla są w godzinach pracy budowy czyszczone i zamiatane. Ponadto w tym tygodniu dokonano cząstkowego remontu jezdni, w miejscach, gdzie powstały wyrwy.

Mamy świadomość, że komfort użytkowania w okresie budowy Osiedla Sadowa nie należy do najwyższych, jednak prosimy wszystkich mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości. Gdy tylko zakończymy prace budowlane na naszym osiedlu, jeszcze w 2021 roku będziecie Państwo mogli skorzystać z w pełni odnowionej jezdni i chodników ulicy Sadowej.”

Piotr Kaczmarczyk, menedżer sprzedaży inwestycji deweloperskich EL INVEST

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register