Jak będzie różnica w zarobkach wójta Milejewa i prezydenta Elbląga? 500 zł!

Weszło w życie rozporządzenie obniżające wynagrodzenia samorządowcom. Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie mają zarabiać mniej. Już wiadomo, że mniejsze uposażenie będzie miał prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Tymczasem pensja wójta Milejewa…wzrośnie! Jak to możliwe?

Z dniem 19 maja 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r., poz. 936), w którym między innymi obniżona została kwota maksymalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego samorządowców w Polsce. Na najbliższe sesji Rady Miasta Elbląga radni zdecydują więc o obniżeniu pensji prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu.

Jednak według naszych wyliczeń wójt gminy Milejewo nie tylko na obniżce wynagrodzeń dla samorządowców nie straci, ale jeszcze zyska. Co prawda niewiele, bo zaledwie 8 zł. Jednak okazuje się, że przyjęte przez parlament rozporządzenie nie dotknie finansowo wójta gminy Milejewo, tak jak prezydenta Elbląga.

Jak to możliwe? Przez prosty zabieg finansowy. Radni gminni co prawa, zgodnie z rozporządzeniem, obniżyli wójtowi wynagrodzenie zasadnicze z 5000 zł do 4700 zł. Jednak pozostałe składniki pensji włodarza Milejewa…poszły w górę. W efekcie wójt Milejewa Krzysztof Szumała, dzięki działaniom radnych gminnych nie tylko nie straci na rozporządzeniu w sprawie obniżenia wynagrodzeń samorządowcom, ale zyska jeszcze 8 zł.

Oznacza to, że po wejściu w życie tego rozporządzenia wynagrodzenie za pracę wójta Milejewa będzie tylko o 512 zł niższe niż…prezydenta Elbląga!

Prezydent Witold Wróblewski będzie teraz zarabiał 10 230 zł. Natomiast wójt gminy Milejewo – 9718 zł.

Więcej o obniżce wynagrodzenia dla prezydenta Elbląga pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/prawie-20-proc-w-dol-radni-obniza-wynagrodzenie-prezydentowi-elblaga/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register