Jak bezpiecznie podróżować na trasach międzynarodowych?

Podróżowanie jest obecnie w modzie – czy to w celach zarobkowych, czy po to, by zwiedzać. Mamy wiele możliwości z przemieszczaniu się – autobusy, busy, samolot lub własnym samochodem. Każda z tych metod posiada swoje wady i zalety, jednak chcemy się bliżej przyjrzeć korzystaniu z tras zamawianych na najpopularniejszych trasach – Polska – Holandia oraz Polska – Niemcy.

Bezpieczne podróżowanie jest obecnie tematem numer jeden różnych rozważań zaraz przed wybraniem odpowiedniego przewoźnika. Wybór jest bardzo duży, dlatego nie zawsze kierowanie się najniższą cenąpowinno determinować nasz wybór. Czym zatem się kierować?

Wybrać niską cenę czy komfort i bezpieczeństwo?

Obecnie klient ma bardzo duże prawa, ale i dostęp do informacji! Dlatego też nie można bać się pytać, sprawdzać czy czytać w sieci opinie o różnych przewoźnikach. Na popularnych trasach można ich znaleźć wielu, dlatego wybór nie zawsze powinien być ograniczony wyłącznie do ceny przejazdu. Przykładowo popularne trasy na busy Olsztyn – Holandia to długi dystans i ludzie będą oczekiwać czegoś więcej jak tylko miejsca w pojazdach.

Ludzie pragną komfortu, szczególnie w takich momentach, gdy przed nimi długa i męcząca podróż. Busy Olsztyn – Niemcy to prawie 500 kilometrów do samej granicy – około 7 godzin w pozycji siedzącej. Dlatego pasażer powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na aspekty związane z:

  • komfortowym i nowym pojazdem, który przeszedł wszelkie badania techniczne,
  • ubezpieczeniemze strony organizatora przejazdu – na wypadek awarii busa na trasie Olsztyn – Holandia lub busa Olsztyn –  Niemcy, a także przed zagubionym bagażem, niestety ale trzeba przewidywać tego typu sytuacje,
  • dodatkowe udogodnienia w samym busie – klimatyzacja, rozkładane fotele, telewizor itp.,
  • elastyczność organizatora do samej trasy (dowóz pod konkretny adres, możliwość zatrzymania się na trasie).

 

Dopiero na samym końcu powinno się patrzeć na cenę. Jakość, jak i bezpieczeństwo się cenią, jednakże nie są to na tyle duże różnice, aby mocno uderzały Polaków po kieszeni. Warto również porozmawiać z organizatorem wyjazdów, dopytać się o szczegóły związane z doświadczeniem samych kierowców, ich znajomość trasy, a także objazdów, ponieważ niejednokrotnie na autostradach dochodzi do wypadków czy innych kolizji, które mogą hamować ruch. W takich sytuacjach ważnym jest, aby mieć plan awaryjny na taką ewentualność.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register