Jak bukmacherzy rozwijają sport

Branża bukmacherska w Polsce rośnie w siłę. Lista legalnych bukmacherów szybko się poszerza. Każdego roku na rynku multihazardowym pojawiają się firmy, oferujące graczom z Polski ogromną gamę zakładów. Potęgę tej branży dobrze widać także podczas różnego rodzaju imprez sportowych. Niemal każdy operator hazardowy sponsoruje co najmniej jeden zespół sportowy bądź nawet ligę.

Którzy bukmacherzy wspierają sport w Polsce

Sprawdziliśmy, którzy operatorzy hazardowi angażują się w sponsoring polskich lig i drużyn. Musimy przyznać, że jest ich ogromna liczba. Najaktywniejszymi w tej kwestii są tacy bukmacherzy jak: STS, Fortuna, LVBet, ForBet i Betclic. W poniższej tabeli przedstawiamy więcej danych na ten temat.

Bukmacherzy
Piłka nożna
Inne dyscypliny sportowe
STSReprezentacja Polski, Górnik Zabrze, Cracovia, Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Zagłębie Lubin,

Futsal Ekstraklasa, Liga Siatkówki, Sport Twoją Szansą
LVBetStal Mielec, Garbarnia Kraków, Śląsk Wrocław, Victoria London, Wisła Kraków, Widzew Łódź, Wisła Płock,

Unia Leszno (żużel)
FortunaLegia Warszawa, Radomiak Radom, Miedź Legnica, Puchar Polski, Stomil Olsztyn, Play Arena,

KSW, PZN, Legia Warszawa (koszykówka)
ForBet Motor Lublin, ŁKS Łódź, Sokół Ostróda, Arka Gdynia, Hutnik Warszawa, Raków Częstochowa, AMP Futbol, Okęcie Warszawa, Błonianki Błonie,

Polski Związek Tenisowy, Akademia Tenisa, X-kom AGO, Legia Fight Club
BetclicPiast Gliwice

Fame MMA, reprezentacja Polski (piłka siatkowa mężczyzn)


Jeśli chodzi o sponsoring, to największym podmiotem w tej dziedzinie w naszym kraju jest STS. Firma bukmacherska jest głównym fundatorem reprezentacji RP w piłce nożnej od 7 lat. Każdorazowo, gdy zbliżają się spotkania reprezentacji, firma bukmacherska przygotowuje dla graczy ciekawe promocje. Oferta powitalna bukmachera, skierowana do nowicjuszy, również jest bardzo atrakcyjna.

Z ramienia STS powstała Fundacja STS. Jest to organizacja, która pomaga sportowcom i klubom sportowym, potrzebującym wsparcia finansowego do udziału w turniejach i rozwój. Wsparcie fundacji w 2020 roku otrzymali: niepełnosprawna Karolina Pęk (zawodniczka tenisa stołowego), Akademia Piłkarskie Perełki, wicemistrzyni w biegu przez płotki Justyna Saganiak, mistrz juniorów w rzucie oszczepem pod nazwiskiem Cyprian Mrzygłód.

Pozostali bukmacherzy także starają się wspierać sport krajowy i organizacje sportowe. W 2020 r. operator hazardowy Betclic poinformował graczy, że został sponsorem Fame MMA i często proponuje atrakcyjne profity na zakłady bukmacherskie Fame MMA. TotalBet jest sponsorem drużyny siatkarskiej VERWA Warszawa. Superbet został sponsorem drużyn Ruchu Chorzów i Polonia Bytom. eWinner z kolei jest sponsorem Polskiej Ligi Esportowej.

Sponsorzy dają klubom dodatkowe wsparcie finansowe. Oznacza to, że ekipa może wyposażać się w najlepsze sprzęty. Przekłada się to na dobre wyniki gier, lepsze sukcesy w ligach międzynarodowych i krajowych, na wyższe przychody itd.

Kim są ambasadorzy polskiego sportu

Firma eTOTO jako jedna z pierwszych włączyła do listy ambasadorów znanych dziennikarzy – Mateusza Borka i Romana Kołtonia. Były piłkarz reprezentacji Polski Tomasz Hajto również został zaangażowany do roli ambasadora operatora. Obecnie do grona ambasadorów bukmachera należą również dziennikarze sportowi M. Pol i T. Smokowski.

Ambasadorem STS stał się bramkarz Manchester United o nazwisku Peter Schmeichel. Później do grona ambasadorów bukmachera dołączył wielokrotny mistrz świata i znany skoczek narciarski pod nazwiskiem Martin Schmitt. W ten sposób operator hazardowy STS chciał wzmocnić swoją rozpoznawalność na rynku zagranicznym, na który właśnie wkroczył.

Firma bukmacherska Superbet zaangażowała do współpracy marketingowej prezenterkę o nazwisku Jolantę Zasępę, zawodnika MMA Jana Błachowicza i piłkarza Sławomira Peszkę. LVBet od kilku lat jest reklamowany przez byłego gracza reprezentacji RP Jakuba Błaszczykowskiego. Ambasadorem bukmachera Betfan od dłuższego czasu jest strongman Mariusz Pudzianowski.

Są operatorzy hazardowi, którzy do tej pory nie podjęli jeszcze decyzji o nawiązaniu współpracy z dziennikarzami czy sportowcami, budując swoją strategię marketingową za pośrednictwem innych kanałów.

Podsumowanie

Zaangażowanie firm hazardowych w sponsoring sportu jest olbrzymie. Wiele legalnych bukmacherów wspiera ligi i drużyn sportowe.  Sponsoring nie ogranicza się do najpopularniejszych dyscyplin, bukmacherzy dostrzegają potencjał we wszystkich gałęziach sportu. Obstawiając ulubioną dyscyplinę, gracz ma możliwość wygrania, oraz wspiera pośrednio dyscyplinę, drużynę czy klub.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register