Jak chronić smartfony przed zagrożeniami? 3 niezawodne sposoby

Smartfony stanowią w pewnym sensie pamiętnik właściciela. Znajdują się tam zapisy rozmów, zdjęcia z wydarzeń, w których uczestniczył użytkownik oraz oczywiście tajne informacje takie jak hasła do bankowości mobilnej, czy kont na portalach społecznościowych. Warto zatem zapewnić urządzeniu właściwą ochronę, aby móc bez przeszkód korzystać z całego wachlarza funkcji, które oferuje dany model. Podpowiadamy, jak chronić smartfon przed zagrożeniami.

Szkło hartowane

Pierwszym krokiem, który należałoby wykonać od razu po zakupie urządzenia, jest założenie szkła ochronnego. Nie jest to trudne zadanie, ale aby mieć pewność, że pod szkłem nie pozostaną żadne pęcherzyki powietrza, warto zlecić jego naklejenie specjalistom z serwisu. Szkło ochroni Twój smartfon podczas upadku lub bliskiego spotkania z kluczami. Jeśli dojdzie do uszkodzenia szkła, wystarczy wymienić je na nowe w równie atrakcyjnej cenie. W ten sposób unikniesz ryzyka uszkodzenia wyświetlacza, którego wymiana jest znacznie bardziej kosztowna.

Etui

Oprócz szkła hartowanego warto zainwestować również w etui, dzięki któremu Twój telefon nawet po roku intensywnej eksploatacji będzie wyglądał jak nowy. Na rynku znajdziesz szeroki wybór case’ów dopasowanych do każdego modelu. Wybieraj spośród dostępnych kolorów i wzorów. Postaw na designerskie etui, dzięki któremu nie tylko zabezpieczysz swój telefon, ale także wyrazisz samego siebie! Dla szczególnie ostrożnych polecamy pokrowiec z klapką, dzięki któremu Twój telefon będzie chroniony ze wszystkich stron. Potrzeby Ci sprawdzony case? Odwiedź hurtownię GSMOK: https://gsmok.pl/. Znajdziesz tam nie tylko etui i szkła hartowane, ale także wiele innych wysokogatunkowych części zamiennych, a to wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach!

Dobre nawyki użytkownika

Zabezpieczając swój telefon pod kątem mechanicznych zagrożeń, nie należy zapominać również o tych wirtualnych. Aby Twoje dane nie zostały wykradzione, pamiętaj o kilku zasadach. Nie klikaj w każdy link, który zostanie do Ciebie wysłany. Cyberprzestępcy wykorzystują fakt, że obecnie smartfon służy do bankowości mobilnej i płatności bezgotówkowych i właśnie za pomocą fałszywych linków próbują przejąć kontrolę nad Twoimi finansami lub wizerunkiem. Nie zapisuj haseł w przeglądarkach i aplikacjach, nie pozwalaj na to, by nieznane urządzenia łączyły się z Twoim za pomocą Bluetooth, aktualizuj na bieżąco swój system oraz przede wszystkim ustaw blokadę telefonu. Warto również zainstalować oprogramowanie antywirusowe, które dodatkowo ochroni Cię przed zagrożeniami w sieci.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register