Jak dobrać odpowiedni szampon i odżywkę?

Szampon i odżywka to podstawowe kosmetyki, które każdy z nas wykorzystuje do pielęgnacji swoich włosów. Jednak, aby ich stosowanie przyniosło oczekiwane rezultaty, warto dopasować takie preparaty do potrzeb swoich pukli, a także skóry głowy. W tym celu dobrze jest określić najpierw typ włosów. Można je podzielić na kręcone, proste, falowane, a także cienkie, średnie i grube. Jak dobrać odpowiedni szampon i odżywkę do swoich kosmyków? Podpowiadamy.

Jak dobrać szampon do swoich włosów?

Wbrew powszechnej opinii, szampon nie powinien być dobrany wyłącznie do potrzeb włosów, ale przede wszystkim musi być on dopasowany do skóry głowy. Skalp może na przykład nadmiernie się przetłuszczać. Wtedy warto postawić na łagodny, lecz dobrze oczyszczający szampon. W sytuacji, kiedy zmagamy się z łupieżem, powinniśmy wybrać wersję przeciwłupieżową. Profesjonalne szampony dostępne na przykład na stronie friser.pl mogą również wpływać na kondycję włosów. W ich składzie można znaleźć substancje pielęgnujące, nawilżające, wzmacniające czy dodające objętości puklom.

W przypadku włosów farbowanych, dobierając szampon, warto postawić na produkt, który chroni kolor i zapobiega jego wypłukiwaniu w nieestetyczny sposób. Najlepiej w swojej łazience mieć dwa szampony. W składzie pierwszego powinny znaleźć się mocniejsze substancje powierzchniowo-czynne, które dokładnie usuwają zanieczyszczenia, pot, sebum czy martwy naskórek ze skalpu, a drugi delikatny.

Jak wybrać odżywkę do włosów?

Dobierając odżywkę do włosów, możemy postawić na produkt z tej samej linii, z której wybraliśmy szampon. Wówczas takie kosmetyki wzajemnie się uzupełniają. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, by stosować szampon od zupełnie innego producenta niż odżywkę. Musi być ona jednak dopasowana do potrzeb naszych włosów. Dlatego jeżeli na przykład brakuje im objętości i są oklapnięte, warto sięgnąć po wersję zwiększającą objętość włosów. Jeżeli z kolei nasze pukle są zniszczone, osłabione, kruszą się i łamią, odżywka powinna wykazywać działanie silnie regenerujące i nawilżające.

Na rynku znajdziemy również produkty, których zadaniem jest ochrona koloru czy odbudowa struktury włosów. Podczas wyboru odżywki, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na potrzeby naszych włosów, ale również ich rodzaj. Produkty do prostych kosmyków zazwyczaj różnią się od tych przeznaczonych do kręconych. Loki bardzo często potrzebują większej ilości silikonów niż proste włosy, ponieważ w przeciwnym wypadku puszą się i wyglądają nieatrakcyjnie. Dlatego substancje, które często uważane są za niepożądane w odżywkach czy szamponach, w przypadku loków dają niesamowite efekty.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register