Jak dojechać na elbląskie cmentarze? Autobusami za darmo!

Na Cmentarz Dębica tylko autobusem! W tym roku 1 listopada pojedziemy komunikacją miejską za darmo! Poza tym kierowcy samochodów osobowych muszą się liczyć z tym, że nie będą mieli gdzie zaparkować w okolicy cmentarza. W tym roku, ze względu na pogodę, nie będzie można zorganizować miejsc postojowych na trawnikach.

W zamian zostaną udostępnione parkingi przy Hali Widowiskowo-Sportowej i PWSZ skąd na Dębicę będą jeździły specjalne autobusy linii K i 41.

Z uwagi na duże natężenie ruchu, 1 listopada autobusy oznaczone LITERAMI oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do DOLNEJ pętli przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone NUMERAMI tylko do GÓRNEJ pętli.

Tradycyjnie, 1 listopada do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:

  • A – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6: pl. Słowiański –Teatralna- Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla DOLNA;
  • B – (od 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica,

pętla DOLNA;

  • C – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie linii nr 11: al. Odrodzenia – Hetmańska – Grunwaldzka – Mickiewicza – Bema – Dębica, pętla DOLNA;
  • D – (od 8:30 do ok. 17:00) DWORZEC – Grunwaldzka – Mickiewicza – Bema – Łęczycka – Dębica, pętla DOLNA;
  • H – (od 8:00 do ok. 18:00) ul. Ogólna – Dąbka – Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Mickiewicza – Grunwaldzka – Grottgera – Dębica, pętla DOLNA;
  • 27 – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie zbliżonej do trasy linii nr 17: al. Odrodzenia – Fromborska – Królewiecka – Kościuszki – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla GÓRNA;
  • 40 – (od 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla GÓRNA.

Ponadto, 1 listopada (środa) od 8:00 do ok. 18:00 (wg rozkładu sobotniego) w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii nr 8 po trasie: Odrodzenia – Sienkiewicza – Skrzydlata.

Od 8:00 do ok. 18:00 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów na liniach nr 6 i 31 do górnej pętli przy cm. Dębica.

Linia K

Parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica (pętla DOLNA)

Linia 41

Parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica (pętla GÓRNA)

Autobusy tych linii będą kursowały od 8:00 do ok. 18:00. Pętla linii K i 41 będzie zlokalizowana na parkingu, naprzeciw głównego wejścia do budynku PWSZ.

UWAGA!

1 listopada (środa), autobusy linii nr 31 nie będą kursowały ulicą Królewiecką (przy szpitalu) i Fromborską.

Z uwagi na planowane zmiany w organizacji ruchu, 1 listopada autobusy linii nr 6 nie będą dojeżdżały do Stagniewa, za wyjątkiem pierwszego i ostatniego kursu. Ponadto autobusy linii nr 6, od godz. 8:00 do ok. 18:00 nie będą kursowały ul. Rawską i Grottgera.

1 listopada od godz. 8:00 do ok. 18:00 do górnej pętli przy cm. Dębica dojeżdżać będą dodatkowo autobusy linii nr 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii nr 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach ze zwiększoną częstotliwością. Od godz. 8:00 do ok. 17:00 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie także autobus linii nr 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), powrót przez Rawską do Dębowej.

Autobusy linii nr 11 kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, 1 listopada 2017, przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii nr 6, 8, 31, A i H. Natomiast na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywać się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą.

1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz na obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register