Jak działają balsamy brązujące?

Chcesz nadać swojej skórze efektu subtelnej i naturalnie wyglądającej opalenizny bez narażania się na zbyt długi kontakt z promieniowaniem słonecznym? Chcesz opalić się szybko i zdrowo, nie musząc martwić się o promieniowanie UVA i UVB?, które zaszkodzi Twojej cerze? Jeżeli tak, dobrym wyborem będzie dla Ciebie balsam brązujący. Dowiedz się, jak działa ten kosmetyk z poniższego artykułu.

Jak działa balsam brązujący?

Balsamy brązujące to specjalne środki kosmetyczne, które mają za zadanie zapewnić skórze naturalny i delikatny odcień opalenizny. Produkt ten zawiera w swoim składzie przede wszystkim substancję o nazwie dihydroksyaceton, czyli DHA. Składnik ten wchodzi w reakcję z aminokwasami znajdującymi się w naszym naskórku, co powoduje delikatne ciemnienie skóry. W ten właśnie sposób uzyskujemy ładną i naturalną opaleniznę.

Balsamy brązujące różnią się od samoopalaczy przede wszystkim zawartością składnika DHA, co sprawia po prostu, że samoopalaczem nadamy swojej skórze brązowy i naturalny odcień zdecydowanie szybciej. Warto jednak wiedzieć, że lepiej sprawdzają się w tym celu balsamy brązujące, które, pomimo tego, że wchłaniają się stopniowo, nie powodują zacieków powodujących nadmiernym nałożeniem samoopalacza.

Dodatkowo brązowy kolor swojej skóry osiągasz w kilka dni, dzięki czemu wszyscy Twoi znajomi mogą założyć, że opaliłaś się zdecydowanie w naturalny sposób. Ponadto balsamy brązujące są dużo delikatniejsze od samoopalaczy, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla naszej skóry.

Jak używać balsamu brązującego?

Balsam brązujący powinniśmy nakładać na skórę kolistymi ruchami, mając przy tym na uwadze równomierne rozłożenie jego na powierzchni. Jeżeli nierówno rozsmarujemy balsam, spowodujemy odznaczające się na skórze plamki czy też smugi, które będą wyglądały nienaturalnie.

Pamiętajmy, aby po nałożeniu balsamu brązującego bardzo dokładnie umyć ręce. Nie zakładajmy także od razu ubrań na dopiero co potraktowane balsamem brązującym ciało. Poczekajmy, aż balsam dokładnie się wchłonie. Produkt ten warto stosować na skórę najlepiej wieczorem, tuż przed snem, mamy wtedy więcej czasu na poczekanie z założeniem ubrania.

Pamiętaj, aby przed nałożeniem balsamu brązującego dokładnie złuszczyć naskórek, tak aby zminimalizować powstawanie smug. Wklep balsam nawilżający, a następnie zastosuj kosmetyk złuszczający, tak, aby mieć pewność, że powierzchnia skóry będzie równomiernie pokryta balsamem brązującym.

Efekty po balsamie brązującym zazwyczaj utrzymują się od 5 do 7 dni. Jeżeli zadowala nas ten czas i podoba nam się efekt, który udało nam się uzyskać, nie ma potrzeby zmywania balsamu brązującego.

Inaczej jest oczywiście w sytuacji, gdy podczas nieumiejętnego nakładania kosmetyku nabawiliśmy się smug i zacieków. Aby zmyć niechcianą warstwę balsamu brązującego, warto wykonać peeling, bądź użyć sody oczyszczonej i soku z cytryny. W drogeriach znajdziemy także specjalne preparaty do zmywania samoopalacza.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register