Jak elblążanie oceniają elbląską policję?

18 grudnia 2019 roku wśród mieszkańców Elbląga przeprowadzono badanie ankietowe pod nazwą „Ocena pracy policjantów KMP w Elblągu w opinii społeczności lokalnej”. Elblążanie jak co roku mogli w tym badaniu wypowiedzieć się co do swojego odczucia na temat stanu bezpieczeństwa w mieście oraz oceny policyjnych działań. Dziś znamy już dokładne wyniki tych ankiet.

Miasto Elbląg zostało uznane za bezpieczne przez 72,64% respondentów. Negatywnej odpowiedzi stwierdzając, że w naszym mieście nie jest bezpiecznie udzieliło 27,36% ankietowanych. Jako największe zagrożenie na terenie miasta elblążanie wskazali na: agresywnie zachowującą się młodzież – 20,80%, rozboje – 18,50%, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych – 17,93%.

Najmniej bezpiecznymi miejscami w ocenie mieszkańców Elbląga okazały się: parki – 33,34%,  tereny dzielnic i osiedli – 21,27% oraz ulice i chodniki – 17,70%. Pracę, podejmowane działania oraz zaufanie do elbląskich policjantów 83,68% mieszkańców oceniło na poziomie pozytywnym, natomiast 16,32% wypowiedziało się krytycznie. 

Ankiety rozprowadzane były przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu na terenie siedmiu dzielnic naszego miasta: Zawada, Nad Jarem, Zatorze, Śródmieście, Stare Miasto, Zawodzie,  Za Politechniką. Łącznie przepytano 870 osób. 

Ankieta na temat tego jak elblążanie oceniają pracę policjantów jest przeprowadzana od 2003 roku. Jej wyniki trafiają do przedstawicieli samorządów oraz do mediów. Jest to swoisty barometr społeczny, z którego wskazań korzysta kierownictwo elbląskiej jednostki organizując, np. dodatkowe służby. Ankieta też ewoluuje. Pojawiają się nowe pytania dzięki, którym można poznać opinie badanych osób na temat chociażby odczuć społecznych.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register