Jak i gdzie handlować funduszami ETF? Najważniejsze informacje

Inwestorzy robią wszystko, aby zdywersyfikować swój portfel i działać na jak najszerszą skalę. Jednym ze sposobów na to jest postawienie na handel tzw. funduszami ETF. Rozwiązanie to adresowane jest zarówno do początkujących, jak i bardziej doświadczonych inwestorów. Sprawdźmy, na czym polega, w czym tkwi sekret jego popularności, a także jak handlować funduszami ETF.

Jak i gdzie handlować funduszami ETF? Najważniejsze informacje

Każdy rodzaj inwestycji wiąże się nie tylko z szansą na pomnożenie kapitału, ale również z ryzykiem jego utraty. To dlatego wielu inwestorów, szczególnie tych, którzy dopiero stawiają na tej płaszczyźnie pierwsze kroki, poszukuje sposobu na to, aby zminimalizować wszelkie zagrożenia. Dobrą metodą może być właśnie zainwestowanie w ETF. Podpowiadamy, jak to zrobić! 

Czym są fundusze ETF?

Pojęcie pochodzi od angielskiego określenia: Exchange Trader Fund i w tłumaczeniu na polski oznacza nic innego, jak fundusze indeksowe. W praktycznym wymiarze przez ETF należy rozumieć instrumenty finansowe, których wartość jest uzależniona od konkretnego indeksu giełdowego, do którego fundusz się odnosi. Chodzi w szczególności o różnego typu akcje, obligacje czy surowce. Funkcjonowanie funduszu opiera się na emisji tzw. jednostek uczestnictwa, czyli swoistych akcji, dzięki którym ich nabywcy uzyskują udział w aktywach należących do ETF. Fundusz obraca uzyskanymi w ten sposób środkami i inwestuje je dalej w imieniu traderów. Dzięki temu, że funduszami ETF zarządzają profesjonaliści posiadający odpowiednie przygotowanie i doświadczenie, ten rodzaj inwestowania jest uznawany za stosunkowo bezpieczny.    

Inwestowanie w ETF – od czego zacząć?

Gdzie i jak kupić ETF – to pytanie zadaje sobie z pewnością wielu inwestorów, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym obszarze. Handel funduszami ETF jest możliwy przede wszystkim przy użyciu specjalnych platform inwestycyjnych, dzięki którym trader zyskuje dostęp do światowych rynków, a także może na bieżąco kontrolować wszystkie inwestycje. Wszystko to sprawia, że można mówić o wysokim poziomie bezpieczeństwa na każdym etapie, choć oczywiście, jak we wszystkim, trzeba zachować czujność.   

Czy warto handlować funduszami ETF?

Fundusze ETF charakteryzują się niskim progiem startu, niewielkimi kosztami i formalnościami związanymi z transakcjami, a także elastycznością oraz transparentnością. Trader mają szerokie pole wyboru jeśli chodzi o to, gdzie, jak i w co inwestują swój kapitał. Ponadto, w każdej chwili mogą sprzedać lub kupić kolejne udziały. Kluczem do sukcesu jest cierpliwość, a także odpowiedzialne i rozsądne podejście do sprawy. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register