Jak napisać skuteczne ogłoszenie o wynajmie?

W ofertach wynajmu różnych rzeczy, nieruchomości, samochodów, sprzętu turystycznego itp. istnieje bardzo duża konkurencja. Co więc zrobić, aby to z naszej oferty skorzystali potencjalni klienci. Jak się odpowiednio wyróżnić i przekonać klienta do naszego ogłoszenia wynajmu?

Nie ma na to złotej reguły. Zamieszczając ogłoszenie o wynajmie warto jednak zdawać sobie sprawę z jednej, podstawowej zasady. Nie piszesz oferty wynajmu dla siebie, ale dla potencjalnego klienta. Musisz więc niejako wczuć się w odbiorcę Twojego ogłoszenia i pomyśleć, jak On twoją ofertę wynajmu będzie odbierał, co dla niego będzie istotne, najważniejsze?

Jak więc napisać takie ogłoszenie o wynajmie? Oto kilka naszych porad.

  1. Tytuł ogłoszenia o wynajmie

Pamiętaj, aby w tytule ogłoszenia zawrzeć nazwę rzeczy, którą chcesz wynająć. To bardzo ważne, ponieważ osoby poszukujące w internecie akurat takiej oferty, będą z pewnością dokładnie wpisywali w wyszukiwarkę to czego szukają.

Jeśli więc wynajmujesz 4-pokojowe mieszkanie w centrum miasta, nadaj ofercie właśnie taki tytuł: „Do wynajęcia 4-pokojowe mieszkanie w centrum Łodzi”. Podobnie z każdą inną ofertą – postaraj się precyzyjnie określać przedmiot Twojej oferty. Jeśli będzie to nowy samochód kombi w Krakowie, tak nazwij swoją ofertę.

  1. Treść oferty o wynajmie – nie za długo i nie za krótko

Najważniejsza część Twojego ogłoszenia – treść. Tu musisz pamiętać, aby unikać zarówno przesady w opisie, kwiecistego języka, rozbudowanych zdań. Nie możesz też jednak swojej oferty zakończyć na jednym zdaniu typu: „oferują 4-pokojowe mieszkanie do wynajęcia w Łodzi”.

Musisz więc w treści swojego ogłoszenia o wynajmie opisać wszystkie ważne szczegóły dotyczące wynajmowanej rzeczy. Z pewnością warto zamieścić metraż wynajmowanego mieszkania, ilość pokoi, stan techniczny, piętro na którym się znajduje, czy jest winda, umeblowanie, wyposażenie w sprzęt, czy jest piwnica oraz ewentualnie miejsce parkingowe. Zaznacz na jaki czas chcesz wynająć daną rzecz i jakie są zasady jej wynajęcia – jakie dokumenty będziesz do tego potrzebował.

Nie zapomnij również dokładnie poinformować o wszystkich kosztach najmu, w tym o kaucji czy dodatkowych opłatach za media.

Analogicznie wyczerpująco opisz inne rzeczy, które chcesz wynająć – czy to będzie domek letniskowy, samochód, łódź itp.

Pisz zdaniami prostymi i krótkimi. Unikaj zdań wielokrotnie złożonych, wykrzykników, błędów językowych i ortograficznych. Przed zamieszczeniem ogłoszenia przeczytaj je jeszcze raz i zastanów się czy jest ono zrozumiałe dla potencjalnego odbiorcy, czy zawiera wszystkie najważniejsze informacje?

Teraz najważniejsza rada – wyszukaj w swojej ofercie wynajmu czegoś wyjątkowego, co wyróżni Twoją ofertę najmu wśród innych podobnych ogłoszeń.

Jeśli uważasz, że wynajmujesz coś w atrakcyjnej cenie, podkreśl to w treści oferty. Jeżeli oferujesz w standardowej cenie dodatkowe wyposażenie – również o tym wspomnij. Jeżeli Twoje samochody do wynajęcia mają luksusowe, dodatkowe wyposażenie lub inne udogodnienia dla klienta – napisz o tym w treści oferty wynajmu.

Szukaj takich cech Twoich rzeczy do wynajęcia, które odróżniają Twoje ogłoszenie o wynajmie od konkurencji i dokładnie to zaznacz w ogłoszeniu.

  1. Zdjęcia do oferty wynajmu

Kardynalny błąd każdej oferty wynajmu zamieszczonej w internecie to brak zdjęć lub zdjęcia są małe, niewyraźne bądź zamieszczanie zdjęcia tzw. „poglądowe”.

Zadbaj o zdjęcia dobrej jakości Twojej oferty wynajmu. Zrób ich sporo, pokaż każdy szczegół. Jeśli zamieszczasz ofertę wynajmu mieszkania – zrób zdjęcia każdego pomieszczenia, wyposażenia, budynku z zewnątrz, klatki schodowej. Podobnie ma się z ofertą wynajmu domów czy domków turystycznych.

Jeżeli oferujesz wynajem samochodów, nie ograniczaj się tylko do zdjęć auta z zewnątrz. Zrób ujęcia w środku, pokaż jego wyposażenie, wykonaj zdjęcia opon pokazując, iż są w dobrym stanie. Jeśli auto ma jakieś mankamenty – otarcia, przerysowania, wgniecenie – również pokaż to na zdjęciach.

Zasada jest taka – im więcej pokażesz ze swojej oferty wynajmu na zdjęciach, tym większa szansa, że trafi do Ciebie klient zdecydowany na wynajęcie Twojej oferty i nie będzie niczym zaskoczony.

Jeżeli nie zamieścisz zdjęć swojej oferty wynajmu lub zdjęcia będą słabej jakości i będzie ich niewiele, możesz nie zainteresować nikogo swoim ogłoszeniem wynajmu lub trafi do Ciebie klient, który dopiero na miejscu zapozna się ze wszystkimi szczegółami ogłoszenia i może okazać się, że nie skorzysta z Twojej oferty wynajmu. Stracisz tylko swój czas.

Zamieść swoje ogłoszenie o wynajmie w portalu wynajmij24.pl

W pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość zamieszczenia szerokiej oferty dotyczącej swoich usług dotyczących wynajmu. Tu nie ogranicza Ciebie ilość znaków czy zdjęć. Piszesz swoje rozbudowane oferty, przedstawiasz swoje warunki najmu i zalety dotyczące skorzystania z Twojej oferty. Dodajesz tyle zdjęć, ile potrzebujesz. To Twoja oferta i tylko Ty decydujesz jak bardzo rozbudujesz swoje ogłoszenie by zachęcić klientów do skorzystania z niej.

Zobacz, jak dodać bezpłatne ogłoszenie o wynajmie w portalu wynajmij24.pl

Dodaj ogłoszenie w wynajmij24.pl

Dzięki założeniu konta w pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość, w każdej chwili edycji swojej oferty – możesz coś zmienić w opisie, dodać nowe informacje, zdjęcia itp. Edytujesz swoją ofertę w każdej chwili. Nic Ciebie nie ogranicza w tym zakresie.

Załóż swoje konto w portalu wynajmij24.pl już teraz i zacznij wystawiać swoje oferty.

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register