Jak otworzyć samochód z kluczykami w środku?

Kierowcom przytrafić się mogą różne problemy z autem. Jednym z nich jest zatrzaśnięcie kluczyków do pojazdu w jego wnętrzu. Z pozoru banalna sytuacja, jednak może przyczynić się do znacznego zdenerwowania i chaotycznego poszukiwania rozwiązania. Z naszego artykułu dowiesz się, jaki jest najlepszy sposób na otworzenie samochodu, gdy nie możemy się do niego dostać ze względu na zatrzaśnięcie kluczyków w jego wnętrzu. 

 

Samodzielne otwieranie zatrzaśniętych drzwi samochodowych

W sytuacji, gdy przez nieuwagę i pośpiech zostawimy kluczyki w aucie, a drzwi pojazdu się zatrzasną, warto przede wszystkim zachować spokój. Na takie przypadki istnieją bowiem skuteczne rozwiązania. Pierwszym z nich jest zastosowanie zapasowych kluczyków do pojazdu. Można z niego oczywiście skorzystać tylko w określonych sytuacjach – gdy znajdujemy się blisko domu lub gdy ktoś bliski może nam dostarczyć zapasową kopię. Co jednak zrobić, gdy jesteśmy z dala od naszego miejsca zamieszkania, bez możliwości użycia kluczyków zapasowych?

Wielu kierowców w stresie zaczyna działać nieracjonalnie, decydując się na samodzielne otwieranie drzwi auta za pomocą narzędzi zupełnie do tego nieprzystosowanych np. śrubokrętu bądź wzywa na pomoc fachowców, którzy nie znają się na awaryjnym otwieraniu samochodu i nie posiadają do tego odpowiedniego, profesjonalnego sprzętu. Tego rodzaju działania nie są zalecane, ponieważ mogą skutkować uszkodzeniami takimi jak zagniecenie czy zarysowanie karoserii lub całkowite zablokowanie zamka samochodowego. Nie jest rekomendowane również wybijanie szyby, o ile w pojeździe nie znajduje się osoba, której życie mogłoby być zagrożone ze względu na wysokie temperatury we wnętrzu samochodu np. śpiące dziecko. Tego rodzaju działania są obciążone ryzykiem dużych wydatków w celu naprawy powstałych uszkodzeń.

A może wezwać na pomoc specjalistę?

Zdecydowanie lepszych i mniej kosztownym rozwiązaniem jest wezwanie specjalisty do zrealizowania zlecenia, jakim jest awaryjne otwieranie samochodu. Eksperci od usług tego rodzaju posiadają niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz precyzyjne narzędzia, dzięki którym możliwe jest otworzenie drzwi samochodowych bez spowodowania jakichkolwiek szkód. Warto pamiętać, że nie każdy fachowiec jest przygotowany do powierzenia mu takiego zadania – należy szukać odpowiednio przeszkolonych specjalistów.

Dostępność usług ślusarskich

Ślusarz, który ma wykonać awaryjne otwieranie samochodu, powinien posiadać profesjonalne narzędzia oraz być kompetentny i mieć kwalifikacje odpowiednie do realizacji tego typu zleceń. Dobrze jest również, aby stale poszerzał zakres własnej wiedzy z zakresu systemów zabezpieczeń, gdyż producenci samochodów nieustannie je udoskonalają. Istotnym czynnikiem, jakim powinniśmy się kierować przy wyborze specjalisty, jest także dostępność usług, gdyż z reguły dostępu do własnego auta potrzebujemy niemal natychmiast, a przypadki zatrzaśnięcia kluczyków w pojeździe zdarzają się nawet w weekendy i święta. Wszystkie te atuty cechują Pogotowie zamkowe Gdynia, którego pełną ofertę znaleźć można na stronie:https://www.pogotowie-zamkowe-gdynia-24h.pl/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register