Jak poduszka pomoże z bólem kręgosłupa?

Masz problem z kręgosłupem? Mimo przespanej nocy, budzisz się zmęczony i obolały? Jedną z metod poradzenia sobie z tego rodzaju kłopotami zdrowotnymi jest wybór odpowiedniego materaca oraz poduszki. Na co zwrócić uwagę, aby nie żałować później podjętej decyzji?

Zdrowy i w pełni jakościowy sen pozwala naszemu organizmowi na regenerację i nie ma tutaj znaczenia, czy ktoś pracuje fizycznie, czy przy biurku. Kluczowy w tym kontekście jest więc zakup odpowiedniej poduszki, a także materaca. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze tych produktów!

Materac i poduszka na dobry sen 

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, jak ważny dla funkcjonowania naszego organizmu jest sen. Mowa tutaj nie tylko o jego długości, ale przede wszystkim jakości. Jak się okazuje, można ją poprawić i to za pomocą prostych rozwiązań! Idealnie sprawdzą się tutaj odpowiednio dobrane materace oraz poduszki. W obu przypadkach warto postawić na produkty sprawdzonych marek takich jak m.in. Hilding. Na uwagę zasługują takie modele materacy jak Fit 4 Sleep by Hilding oraz SleepMed By Hilding, które, dzięki zastosowaniu piankowych wkładów, idealnie dopasowują się do ciała, a tym samym pozwalają na jego całkowitą regenerację. 

Poduszka na ból kręgosłupa? 

Wiele osób zastanawia się, jak wygrać z bólem kręgosłupa? W pierwszej kolejności należy znaleźć przyczynę problemu, która bardzo często polega na tym, że dana osoba nie zwraca szczególnej uwagi na to, na jakim materacu śpi i jakiej poduszki używa. Tymczasem każda poduszka jest inna, a w przypadku schorzeń związanych z kręgosłupem konieczne może okazać się nabycie odpowiedniego rodzaju, na przykład poduszki ortopedycznej. Ten typ charakteryzuje się przede wszystkim elastyczną budową, dzięki czemu poduszka dopasowuje się do kształtu kręgosłupa szyjnego użytkownika. Odpowiednio dobrana poduszka jest w stanie złagodzić napięcie w mięśniach, a także zapobiega drętwieniu w karku czy plecach. 

Jaką poduszkę kupić?

Wybór poduszek jest bardzo szeroki, dlatego każdy klient powinien znaleźć rozwiązanie, które sprawdzi się w jego przypadku. Mimo wszystko, nie jest to jednak proste zadanie. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że każdy model materaca czy poduszki jest nieco inny, dlatego użytkownik powinien dobrać produkt indywidualnie, według własnych potrzeb i wymagań. Jedna poduszka sprawdzi się w przypadku osób starszych, jeszcze inna będzie idealna dla dzieci. Coraz większą popularnością cieszą się poduszki turystyczne, które można świetnie sprawdzają się w różnego typu środkach transportu i utrzymują kręgosłup w optymalnym położeniu. Ważne jest dobranie poduszki w zależności od jej przeznaczenia i okoliczności, w których będzie wykorzystywana.

Co istotne, poduszki ortopedyczne są przeznaczone nie tylko dla osób cierpiących na schorzenia, migreny, bóle napięciowe, ale tak naprawdę dla każdego, kto czuje potrzebę poprawy komfortu wypoczynku. Warto potraktować jej zakup jako inwestycję we własne zdrowie oraz samopoczucie, która prędzej czy później zwróci się z nawiązką! 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register