Jak ważne jest bezpieczeństwo wynajmu mieszkania na odległość? Mamy przykład

Nie zawsze jest tak, że wynajmujemy mieszkanie w tej samej miejscowości, w której akurat mieszkamy. Często zdarza się, że przeprowadzamy się z miasta do miasta i chcemy przed przyjazdem do nowej miejscowości mieć już swoje wynajęte mieszkanie gotowe. Tu mogą pojawić się okazje do oszustwa.

Oszustwa na wynajem mieszkań czy kwater turystycznych są dość częstym zjawiskiem. Najczęściej pojawiają się oferty wynajmu w portalach ogłoszeniowych, które w żaden sposób nie weryfikują tożsamości osób wstawiających ogłoszenie.

Z reguły również wszystkie transakcje finansowe związane z wynajmowaniem mieszkania odbywają się poza portalem ogłoszeniowym, pomiędzy „właścicielem” i klientem – osobą potencjalnie oszukaną.

Taką sprawę prowadzą właśnie policjanci z Olsztyna. Jak donosi Gazeta Olsztyńska: „Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 33-letniej mieszkance Bydgoszczy, podejrzanej o oszustwo. Z przeprowadzonego dochodzenia, nadzorowanego przez miejscową prokuraturę wynika, że kobieta umieszczała w sieci ogłoszenia dotyczące wynajmu fikcyjnego mieszkania.

Podejrzana umieszczając swoją ofertę na portalu korzystała ze zdjęć już opublikowanych w sieci. Potencjalni najemcy dokonywali wpłaty zaliczki za pomocą kodu BLIK, finalnie jednak klucze do mieszkania nigdy nie trafiły do zainteresowanych. Policjanci ustalili, że przestępczy proceder rozpoczął się w połowie sierpnia 2022 roku.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 33-latce przedstawiono sześć zarzutów. W gronie pokrzywdzonych są zarówno mieszkańcy Olsztyna, jak i innych miast. Łączna suma strat to prawie 7 tys. złotych”.

Jak ustrzec się niebezpiecznego wynajmowania na odległość?

 • wynajmuj tylko przez sprawdzone portale i źródła
 • unikaj wynajmu przez ogłoszenia, które nie są zweryfikowane
 • nie przelewaj całości kwoty właścicielowi na jego konto bankowe przed wynajęciem (opłata z góry)
 • unikaj płacenia wysokich zaliczek za wynajem różnych rzeczy
 • czytaj opinie o firmie czy osobie, która wynajmuje dane rzeczy
   

Przeczytaj, jak działają oszuści przy wynajmie.


Korzystaj z wynajmu z wynajmij24 – to gwarancja bezpieczeństwa

Nie padniesz łupem oszustów, jeśli będziesz wynajmował mieszkania, samochody, kwatery prywatne poprzez portal wynajmij24.pl.

Dlaczego?

 • Wszystkie nasze ogłoszenia są zweryfikowane, a każda osoba czy firma, która dodaje swoje ogłoszenie o wynajmie mieszkania musi również podać swoje personalia, adres oraz numer konta bankowego.
   
 • Dodatkowym zabezpieczeniem jest fakt, że w pierwsze kolejności – wynajmując cokolwiek przez portal wynajmij24.pl wpłacasz tylko niewielką zaliczkę. Resztę kwoty za wynajem mieszkania wpłacasz już bezpośrednio wynajmującemu.

Nie ma więc mowy, aby w portalu wynajmij24.pl mogli zamieścić swoje ogłoszenia potencjalni oszuści – Oni raczej szukają takich portali z ogłoszeniami w internecie, gdzie nie muszą rejestrować swojego konta użytkownika, tylko mogą wystawić swoje „ogłoszenia o wynajmie mieszkania” anonimowo.

Korzystaj więc z wynajmij24.pl, jeśli chcesz bezpiecznie i bezproblemowo wynajmować różne rzeczy.


Możliwość zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń wynajmu w wynajmij24.pl

W pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość zamieszczenia szerokiej oferty dotyczącej swoich usług dotyczących wynajmu. Tu nie ogranicza Ciebie ilość znaków czy zdjęć.

Piszesz swoje rozbudowane oferty, przedstawiasz swoje warunki najmu i zalety dotyczące skorzystania z Twojej oferty. Dodajesz tyle zdjęć, ile potrzebujesz. To Twoja oferta i tylko Ty decydujesz jak bardzo rozbudujesz swoje ogłoszenie by zachęcić klientów do skorzystania z niej.

Dzięki założeniu konta w pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość, w każdej chwili edycji swojej oferty – możesz coś zmienić w opisie, dodać nowe informacje, zdjęcia itp. Edytujesz swoją ofertę w każdej chwili. Nic Ciebie nie ogranicza w tym zakresie.

Załóż swoje konto w portalu wynajmij24.pl już teraz i zacznij wystawiać swoje oferty.

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register