Jak wybrać agencję eventową?

Każda firma kilka razy do roku organizuje różnego rodzaju eventy. Są to m.in. wyjazdy integracyjne, wieczorne imprezy tematyczne, wigilie firmowe, andrzejki czy firmowy karnawał. Często dodatkiem są gry i zabawy team buildingowe czy przydatne całemu zespołowi warsztaty tematyczne. Popularne też są pikniki firmowe na kilka tysięcy osób, bankiety, konferencje oraz jubileuszowe gale. Realizacja któregokolwiek eventu jest jednak niezwykle czasochłonnym i absorbującym zadaniem i warto wówczas zwrócić się o pomoc do profesjonalnej agencji eventowej. Jak wybrać tą najlepszą?

Obecnie na rynku działa kilkadziesiąt różnych agencji eventowych. Aby wybrać tą najbardziej odpowiednią dla Was, musicie spędzić trochę czasu na przeglądaniu ofert. Nie każda bowiem firma jest w stanie zagwarantować Wam realizację konkretnego scenariusza czy pomysłu. Jeśli na stronie internetowej agencji nie znajdziecie żadnego, solidnego portfolio, nie traćcie czasu i przejdźcie do następnej. Szkoda nerwów i pieniędzy na ewentualne wtopy.

Gdy wytypujemy swoich faworytów, których powinno być co najmniej trzech, przejdźcie do kontaktu z wybranymi firmami. Musicie jednak też odrobić zadanie domowe i do rozmowy z konsultantami lub event managerami odpowiednio się przygotować. Na starcie firma eventowa zapyta Was o kilka rzeczy, bez których niemożliwa będzie rzetelna wycena organizacji naszego eventu. Oto one:

 • Termin imprezy
 • Budżet eventu
 • Prognozowana liczba gości
 • Rodzaj eventu
 • Atrakcje, gry i zabawy jakie chcemy zorganizować na evencie dla gości

Z pewnością będziecie musieli odpowiedzieć na wiele dodatkowych pytań, dlatego konieczne jest, abyście w momencie kontaktu z agencją eventową mieli gotowy plan i wizję swojego wydarzenia.

Kompletne oferty otrzymacie zapewne po kilku dniach. Pytanie teraz, którą wybrać? Tą najtańszą? Czy może trochę droższą, ale z większą ilością atrakcji? Na to pytanie będziecie musieli sobie odpowiedzieć już sami. Nie możecie jednak zapomnieć, że event przez Was organizowany to nie jest tylko odbębnienie konieczności, ale przede wszystkim inwestycja! Lokujecie swój kapitał w ludziach. Zadowoleni pracownicy są o wiele bardziej efektywni i chętniej przychodzą do pracy do firmy. Dodatkowo budujecie pozytywny wizerunek swojego przedsiębiorstwa, szczególnie jeśli gośćmi eventu będą Wasi klienci lub kontrahenci.

W dzisiejszych czasach, niezwykle trudno jest utrzymać przy sobie nie tylko pracowników, ale klientów również. Bez klientów, zaczną uciekać również i partnerzy biznesowi. Dlatego też będziemy zalecać, by na eventach po prostu nie oszczędzać. Nie spodziewacie się nawet jak wiele korzyści może przynieść dobrze zorganizowane oraz atrakcyjne wydarzenie.

Zainteresował Was ten temat? Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę Argentum Event, agencji eventowej z Wrocławia: https://www.argentum-event.pl/

3 komentarze

 • Daria Reply

  25 listopada 2019 at 12:27

  Ostatnio firma Amer Event organizowała nam imprezę integracyjną i każdy był zadowolony. Z tego co wiem kolejny wieczór tematyczny ma być też organizowany przez nich :p Będzie to mikołajkowo-gwiazdkowe spotkanie przed świętami 🙂

 • Marcel Reply

  27 listopada 2019 at 18:25

  My organizujemy troszkę innego rodzaju imprezy, bo regularnie mamy okazję zapraszać naszych wspólników i inwestorów na konferencje i targi. Na takich imprezach dzieją się bardzo ważne rzeczy, chociaż może się tak nie zdawać – negocjacje, wymiany kontaktów, pozyskiwanie ważnych informacji o konkurencji. Imprezy dla takich gości muszą być wyjątkowe. Wszystko musi być dopracowane – nie tylko główna sala targowa lub konferencyjna, ale też strefa gastronomiczna i strefa chilloutu. Super wycenę zrobiła nam rok temu http://orchideagroup.pl/. Byłem na organizowanej przez nich konferencji Innogy – to zupełnie inny level organizacji eventów. Wtedy wiedziałem, że muszę ich zaangażować do moich projektów, bo tak zorganizowana impreza zrobi taaaakie wrażenie na zarządzie i udało się 🙂

 • Wyjazdy integracyjne Reply

  11 grudnia 2019 at 12:22

  Zapraszamy do nas, organizujemy wyjazdy integracyjne przeszło 10 lat!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register