Jak wypadł EDWARD w Elblągu? Ofiar śmiertelnych nie było

Elbląscy policjanci uczestniczyli w działaniach EDWARD (Europejskim Dniu bez Ofiar Śmiertelnych). W działaniach chodziło o zapobieganie wypadkom ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze kładli szczególny nacisk na takie zachowania kierowców, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Zarówno w Elblągu, jak również w całym naszym województwie, nie było ofiar śmiertelnych.

26 września br. policjanci z elbląskiej drogówki uczestniczyli w działaniach EDWARD. Podczas służby funkcjonariusze zwracali uwagę i reagowali na wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, tj: przekraczanie dozwolonej prędkości, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nieprawidłowe wyprzedzanie i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z Elbląga ujawnili 31 wykroczeń związanych z przekraczaniem nadmiernej prędkości. Nałożyli 21 mandatów, a w 10 przypadkach pouczali. 6 pieszych naruszyło przepisy ruchu drogowego. Do sądu skierowano 5 wniosków. Dwóch kierowców zatrzymano za jazdę po alkoholu. Co ważne, nie było wypadków. Doszło jedynie do 7 niegroźnych kolizji.

W całym województwie warmińsko-mazurskim również nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci z naszego województwa odnotowali 6 wypadków, w których 10 osób odniosło obrażenia.

W dalszym ciągu policjanci apelują do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków ruchu i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register