Jak zawiązać krawat?

Krawat, czyli zwis męski ozdobny, rzadko jest dzisiaj widywany. Panowie częściej stawiają na luźny strój. Nawet politycy “odpuścili” sobie noszenie krawata. Ale kiedy go zawiązujecie na szyi Panowie, dbajcie o to, by to było zrobione dobrze. Idealnie zawiązany krawat to sztuka i klasa. Żadnych krawatów na gumkę lub zawiązanych przez sąsiada i na stałe. Krawat należy rozwiązać po każdym użyciu i schludnie odwiesić. Potem raz jeszcze wiązać, gdy masz zamiar go użyć. Co by nie mówić…prawdziwy facet musi umieć zawiązać krawat samodzielnie.

krawat2

Jakie krawaty się nosi? Jaki wzór? To kwestia mody i gustu. Choć na przestrzeni lat kolejne kształty krawata, jego kolory i wzory najpierw wychodziły z mody, a później znowu wracały do łaski, jedno jest pewne. Krawat zawsze pozostanie jednym z najbardziej eleganckich elementów mody męskiej.

Aby krawat rzeczywiście świadczył o naszym dobrym stylu, musi być nie tylko starannie dobrany, ale również perfekcyjnie zawiązany.

krawat3

Węzeł prosty

Węzeł prosty to idealna propozycja dla początkujących. Już po kilku próbach powinieneś opanować sztukę jego wiązania. Poza tym, nadaje się do niego większość krawatów i świetnie wygląda z niemal każdym kołnierzykiem. Dzięki niemu można również optycznie wyszczuplić szyję.

Węzeł Windsor

Jego nazwa to nawiązanie do księcia Windsoru, któremu węzeł zawdzięcza swoją popularność. Ponieważ jest dość trudny najczęściej wybiera się go jedynie na specjalne okazje. Najlepiej prezentuje się na kołnierzyku z szeroko rozstawionymi rogami (np. kołnierz włoski czy kołnierz Windsor). Idealnie zawiązany powinien zasłaniać najwyższy guzik koszuli.

źródło: menstream.pl, www.youtube/krawatomania

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register