Jak zostać policjantem?

Przedstawiciele Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Elblągu uczestniczyli w targach pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu. Targi odbyły się w Hali Sportowo – Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej.

Komenda przygotowała specjalne stoisko, gdzie osoby zainteresowane mogły zdobyć wszelkie informacje na temat specyfiki służby w Policji oraz trybu rekrutacji.

Podczas rozmów odpowiadano również na różnego rodzaju pytania zadawane przez uczestników. Potencjalni kandydaci otrzymywali ulotki zawierające kryteria, które musi spełnić każdy przyszły policjant. Pytano jak wygląda sama rekrutacja. W jaki sposób przebiegają testy sprawnościowe oraz testy wiedzy a także jakie dokumenty trzeba przygotować.

Targi pracy odbywały się w Hali Sportowo – Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135. Były okazją do spotkania się pracodawców poszukujących „rąk do pracy” z potencjalnymi kandydatami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia. Elbląscy stróże prawa po raz kolejny brali udział w tym wydarzeniu.

Stoisko informacyjne dla osób zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji, cieszyło się sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych osób odwiedzających targi. Policjanci z Elbląga zapraszają do wstąpienia w szeregi. Aktualnie wolnych jest 13 etatów policyjnych – dla tych, którzy posiadają predyspozycję i chcą nieść pomoc innym.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register