Jak zrobić idealne selfie?

Selfie to portrety dwudziestego pierwszego wieku. Jeśli myślisz, że obecne pokolenie jest bardziej próżne niż nasi przodkowie, spójrz na te gigantyczne obrazy w muzeach, przedstawiające sylwetki hrabiów czy królów. Niemniej selfie – w przeciwieństwie do portretów tradycyjnych – możemy stworzyć w zupełności sami. Czy są jakieś zasady, którymi się warto kierować przy wykonywaniu takiego zdjęcia? Czy odpowiedni „foto smartfon” ułatwi to zadanie?

Światło, foto smartfon – akcja!

Zdjęcia najlepiej będą się prezentować w świetle dziennym. Nigdy nie stawaj tyłem do światła, chyba że zależy ci na zdjęciu przedstawiającym tylko zarys sylwetki. Niemniej jednak dobrze doświetlona twarz będzie wyglądała najkorzystniej. Uważaj tylko na mocne słońce. Prześwietlona twarz posiada ostrzejsze rysy. Jeżeli jednak nie masz możliwości korzystania z naturalnego światła, postaraj się nie używać lampy błyskowej. Da ona tylko efekt prześwietlenia i białej plamy w miejscu Twojej twarzy, plus nieestetyczny odblask w źrenicach. Selfie wówczas wygląda jak zdjęcie z policyjnej kartoteki.

Mistrzowie drugiego planu

Bez względu na to, jak dobry foto smartfon posiadasz i jak dobrą pozę przybierzesz, cały Twój trud może zostać zniszczony przez nieodpowiednie tło. Warto zadbać o to, żeby za Tobą nie pojawił się nagle jakiś kolega, który zrobi śmieszną minę. Nie rób też selfie w zagraconym, niesprzątanym od tygodni pokoju. Postaraj się, żeby odbiorcę Twojego zdjęcia nic nie rozpraszało. Bardzo dobre efekty uzyskasz, stojąc na tle białej ściany – wówczas to Ty staniesz się najważniejszym bohaterem zdjęcia.

Ile zależy od telefonu?

Każdy wie, że odpowiednia jakość zdjęcia idzie wraz z dobrym sprzętem. Jeżeli jesteś fanem robienia selfie, zdecyduj się na taki foto smartfon, który jest dedykowany tej aktywności. Szczególnie polecany jest telefon Samsung Galaxy A8. Oprócz tego, że przedni aparat posiada dużą ilość megapikseli, posiada również tryb ostrości Live. Pomaga on rozmyć tło za wami – dzięki temu Ty i Twoi znajomi jesteście najważniejszymi bohaterami selfie, a każde zdjęcie wyjdzie Wam idealnie. Co więcej, jego jasna przesłona sprawi, że nawet w nocy fotografie będą budziły zazdrość odbiorców.

Liczy się zabawa!

Rzadko udaje się, żeby pierwsze zdjęcie było najlepsze. Pobaw się trochę w fotografa, a telefon niech Ci posłuży jako profesjonalny aparat. Zrób mnóstwo zdjęć i zdecyduj się na to, które Twoim zdanie wygląda najlepiej. Zmieniaj kompozycje, zrób kilka min – uśmiechnięte, poważne. Pamiętaj – patrz zawsze w obiektyw, dzięki temu Twoje selfie będzie wyglądało naturalniej. Prawie każdy telefon posiada podstawowy program do obróbki zdjęć. Spróbuj ulepszyć swoje zdjęcie – przycinaj, dodawaj filtry, pobaw się balansem bieli. Efekt może być naprawdę zaskakujący, a przy okazji będzie to dobra rozrywka.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register