Jaka podłoga do białej kuchni z drewnianym blatem?

Biała kuchnia to nowoczesność, drewniany blat to klasyka, jest to zatem wspaniałe połączenie tego, co nowe z tym, co nam już dobrze znane. W takim wydaniu kuchnia jest jednocześnie chłodna i przytulna. Jedna z tych może dominować, co osiągniemy dzięki pokryciu podłogi płytkami ceramicznymi w odpowiednim kolorze. To właśnie one w tym zestawieniu decydują o tym, co będzie ogrywało pierwszoplanową rolę – nowoczesność czy klasyka.

Monochromatycznie, czyli podłoga na biało

Biel zdominowała kuchenne wnętrze, dlatego pojawia się nie tylko na frontach szafek, ale również na podłodze. Dzięki temu akcentujemy chłodny i sterylny charakter aranżacji, bliższy współczesnemu minimalizmowi. Płytki niech będą w większym formacie, z połyskującym wykończeniem. To szczególnie ważne w małych pomieszczeniach, ponieważ w ten sposób optycznie je powiększamy. Elegancję i szyk wprowadzimy we wnętrze, wybierając płytki inspirowane jasnym marmurem. Ten sam motyw może pojawić się też na ścianie pomiędzy drewnianym blatem, a wiszącymi białymi szafkami. W takim zestawieniu dobrym wyborem będą też czarne dodatki. To kuchnia w stylu glamour, lecz z ciepłym, klasycznym akcentem.

Stawiamy na drewno

To propozycja dla fanów ponadczasowej klasyki, wnętrz przytulnych, lecz z odrobiną nowoczesności. Biel świetnie współgra z drewnem, co udowodniły już niejednokrotnie białe fronty szafek i drewniane blaty. Jeżeli zależy Ci na spotęgowaniu efektu ciepła, wybierz płytki w kolorze naturalnego drewna. Ciemne dodadzą głębi pomieszczeniu i nieco rustykalnego klimatu, jasne rozjaśnią wnętrze, a także nadadzą mu subtelności i lekkości. Ważne jest też to, aby kolor drewna na podłodze był taki sam jak na blacie. W ten sposób stworzymy spójną aranżację – kompletną i harmonijną.

Dodajmy wnętrzu szarości

To jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów, który jest obecny w trendach od wielu sezonów. Szary kolor pojawia się w stylizacjach nowoczesnych i klasycznych, dominuje w aranżacjach industrialnych i loftowych, dobrze sprawdza się także w stylu skandynawskim. Wykorzystać go możemy do stworzenia kolorystycznego trio w kuchni. Do bieli i drewna dodajmy ciemną szarość. Wybierając płytki kuchenne o połyskującym wykończeniu, połączymy je efektownie z białymi frontami z równie dużym połyskiem. Ciekawym dodatkiem do biało-drewnianej kuchni będą płytki w kolorze surowego betonu. To szczególnie dobry wybór, jeżeli w kuchni fronty mają matowe wykończenie. W ten sposób powstają nowoczesne aranżacje industrial i loft.

Podłoga w czerni

Biel tworzy bardzo dobrze funkcjonujący od wielu lat w trendach aranżacyjnych kontrastowy duet z czernią. Tutaj również możemy go wykorzystać. Połącz białe fronty z czarnymi płytkami na podłodze i na ścianie. Nowoczesny design pięknie ociepli i złagodzi jego sterylny charakter drewniany blat. Wystarczy jeszcze uzupełnić całość o futurystyczne dodatki.

Podłoga jest bazą aranżacji, tłem dla pozostałych elementów. Często wytycza kierunek, w którym podąża cała stylizacja. W tym zestawieniu kolorystycznym podłoga stanowi element, dzięki któremu bardziej dominuje klasyka i ciepło, a innym razem nowoczesność i minimalizm.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register