Jaki jest prawdziwy powód likwidacji DPS w Rangórach?

– Tego urzędnicy pewnie nie ujawnią, pewne jest jednak, że takiej placówki nie można likwidować bez poznania szerszej opinii mieszkanek i mieszkańców, bez rozmów z pracownicami i pracownikami, mimo składania np. propozycji kupna takiej nieruchomości – pisze posłanka Lewicy Monika Falej. – Starostwo ma obowiązek dbać o swoje mieszkanki i mieszkańców, w tym utrzymując placówki, jak DPS.

Pierwsze informacje o planowanym zamknięciu DPS w Rangórach pojawiły się w sierpniu, decyzje tłumaczono stratami, jakie powoduje dom oraz coraz mniejszym zainteresowaniem. Wysłałam wtedy list do Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego w sprawie likwidacji DPS w Rangórach.

Niestety sprawa likwidacji placówki poszła o krok dalej. Na piątkowej sesji Rady Powiatu zapadła decyzja w tej sprawie. W uzasadnieniu uchwały likwidacyjnej ponownie poruszono temat rosnących kosztów utrzymania oraz małym zainteresowaniem placówką.

W Domu Pomocy Społecznej obecnie przebywa 36 kobiet, co stanie się z nimi po likwidacji? Według uchwały 33 z nich ma dostać propozycje do przenosin do DPS w Tolkmicku, trzy natomiast skierowane mają być do placówek specjalistycznych.

Według stanu na 31.08.2021 r. w DPS zatrudnione są 23 osoby. Część pracowników ma propozycje pracy w DPS w Tolkmicku i Władysławowie, cztery osoby przejdą na emeryturę, dwóm osobom z dniem 31 grudnia kończy się okres, na który została zawarta umowa o pracę, dodatkowo chęć zatrudnienia pracowników wyraziły szpital wojewódzki w Elblągu, Dom Opieki w Rubnie i Dom Opieki w Bogaczewie.

1 komentarz

  • Tomad Reply

    3 października 2021 at 19:54

    Starostwo otrzymalo propizycje kupna tej nieruchomosci.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register