Jaki komputer stacjonarny do 2500 zł?

Komputer stacjonarny to w dzisiejszych czasach urządzenie powszechnego użytku. Jest ważnym, a często nawet podstawowym narzędziem pracy, służy do grania w gry, oglądania filmów czy tworzenia materiałów multimedialnych. Oferta rynkowa jest niezwykle szeroka – ile zastosowań – tyle urządzeń. Budżet oscylujący w granicach 2500 zł to rozsądny zakres finansowy, w którym można się zmieścić, kupując dobrej jakości funkcjonalne urządzenie. Przed zakupem warto jednak zastanowić się nad swoimi indywidualnymi potrzebami i to do nich dopasować komputer.

Komputer stacjonarny – czym kierować się podczas zakupu?

Producenci proponują swoim klientom niezwykle szeroką ofertę komputerów stacjonarnych. Wszelkie parametry uzależnione są od przeznaczenia kupowanego urządzenia. Jeżeli przeznaczeniem jest praca biurowa niezwykle ważna jest płynność działania systemu operacyjnego oraz obecność podstawowego pakietu biurowego – edytora tekstu, przeglądarki internetowej etc. W takim przypadku karta graficzna jest mało istotna, ale z kolei warto zadbać o dużą ilość pamięci RAM gdyż to ona odpowiada za płynność funkcjonowania programów.

Komputer stacjonarny do gier wymaga już nieco bardziej zaawansowanych podzespołów. Niezbędna jest dedykowana karta graficzna, wiele rdzeni – żeby procesor był w stanie wyświetlać szybko pojawiające się obiekty. Niezwykle ważna jest też obecność możliwości rozbudowy ponieważ z roku na rok produkowane gry są coraz bardziej wymagające i ich wymagania sprzętowe rosną. Najmniejsze wymaganie stawiane są przed domowymi komputerami multimedialnymi. Ich zadaniem jest przeglądanie Internetu czy oglądanie filmów. Dlatego na wielu parametrach (takich jak dysk czy karta graficzna) można zaoszczędzić. Warto jednak zainwestować w duży monitor, który pozwoli na wygodne czytanie i przeglądanie multimedialnych materiałów. 

Najważniejsze cechy dobrego komputera stacjonarnego

Każdy dobry komputer stacjonarny, bez względu na jego przeznaczenie powinien być dobry jakościowo, aby spełniać swoje funkcje przez wiele lat. Prawdziwym sercem komputera jest jego procesor – ważne, aby był on wielordzeniowy gdyż to właśnie ilość rdzeni odpowiada na płynność działania urządzenia. Karta graficzna to element, który należy dopasować do swoich potrzeb – jeżeli komputer nie ma być wykorzystywany do grania w gry bądź produkowania multimediów, nie musi być ona najwyższej możliwej jakości. Duża ilość pamięci RAM jest niezbędna, aby komputer dobrze radził sobie z wieloma aplikacjami działającymi jednocześnie. Z reguły osobno należy także dokupić system operacyjny. Warto zdecydować się na standardowy obecnie Windows 10 gdyż to właśnie on gwarantuje bezproblemowe działanie wszystkich niezbędnych obecnie programów. 

Jak zaoszczędzić, kupując komputer stacjonarny?

Kupując komputer stacjonarny, na wielu jego elementach można zaoszczędzić. Dlatego tak ważne jest sprecyzowanie swoich oczekiwań dotyczących tego urządzenia. Warto pamiętać o tym, że komputer stacjonarny to sprzęt, który zawsze można rozbudować. Nawet jeżeli podczas zakupu w planach nie ma użytkowania komputera do gier, jeżeli taka chęć pojawi się za parę lat – bezproblemowo można wymienić kartę graficzną. W komputerze stacjonarnym można wymienić dosłownie wszystko i regularnie odświeżać konfigurację. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register