Jaki ponton na ryby wybrać? Sprawdź najlepsze możliwości ze sklepu wędkarskiego!

Wędkarstwo to powszechna, tradycyjna rozrywka, która cieszy się popularnością od wielu lat! Warto wybrać się na ryby i zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, dzięki któremu łatwiej będzie o zdobycz. Ponton to jeden z tych przedmiotów, który pozwala dotrzeć do najciężej dostępnych miejsc. Jak wybrać ponton wędkarski i dlaczego jest on lepszy niż kajak?

Interesujesz się wędkarstwem? Jeśli to konieczne, upewnij się, że wybrałeś odpowiedni sprzęt do łowienia. Zapewnienie komfortu w tej dyscyplinie bez porządnego stroju wędkarskiego jest trudne i nieskuteczne. Ale w tym artykule skupimy się na innym, czasem pomijanym akcesorium. Twoje wakacje spędzane na wędkowaniu mogą być przyjemniejsze, jeśli skorzystasz z pontonu wędkarskiego. Ponton wedkarski pozwala sięgnąć do najdalszych zakamarków jezior, rzek i zatok.

Co warto wiedzieć dodatkowo o pontonach wędkarskich?

Ponton sam w sobie bardzo przypomina łódź. Jeszcze do niedawna należało go zarejestrować, jeśli użytkownik chciał na nim łowić ryby. W sierpniu 2020 roku zostało to zniesione. Dla tych, którzy lubią spędzać czas na wodzie, spontanicznie czy nie, łatwiejsze jest wykorzystanie dużego lub małego pontonu wędkarskiego, niż ciężkiej łódki czy kajaka.

Czy ponton wędkarski to dobry wybór zamiast łodzi czy kajaka?

W pobliżu zalewu dużą popularnością wśród wędkarzy cieszą się wypożyczalnie łódek i kajaków. Jeśli jednak często łowisz, wypożyczenie sprzętu nie będzie dla Ciebie opłacalne. Lepiej zakupić coś na własność. Jednak zakup własnej łodzi lub kajaka nie zawsze jest mądrym pomysłem, ponieważ noszenie ich ze sobą może być trudne. Ciekawszą opcją jest więc ponton.

Kajaki to opcja ograniczająca wędkarza. Podczas pływania kajakiem nie można przyjmować w pełni funkcjonalnych pozycji, co po kilku godzinach może powodować ból i dyskomfort.

Wszystko można rozwiązać za pomocą pontonu wędkarskiego. Jego konstrukcja i funkcje pozwalają przyjąć wygodne pozycje i wyprostować nogi podczas łowienia. Można go złożyć, wypuścić powietrze i napompować w ciągu kilku minut. Z tego powodu jest najbardziej praktycznym z trzech pod względem transportu.

Na co zwrócić szczególną uwagę, decydując się na kajak?

W przypadku wyboru pontonu warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

  • konstrukcja — rozsądnym wydaje się wybór pontonu wielowarstwowego. Ponton będzie elektryczny i wodoodporny ze względu na zwiększoną grubość. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jest to dość istotne.
  • stabilna podłoga — podczas łowienia możesz często zmieniać pozycje, a usztywniona poduszka będzie dla Ciebie wygodna. Czy lepiej izoluje przed wilgocią i zimnem? Metoda spinningowa wymaga dosyć twardej podłogi.
  • odcień — nie chodzi tylko o efekt wizualny. Lepiej unikać stosowania bardzo ciemnej kolorystyki pontonu, ponieważ spowoduje to intensywniejsze pochłanianie światła słonecznego i przegrzanie. Najlepsze kolory to jasne odcienie odbijające światło, które będą na tyle stonowane, aby nie przyćmiły otaczającej scenerii. Dobry sklep wędkarski na pewno posiada takie produkty!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register