Jaki rodzaj papy wybrać na pokrycie dachu?

Papa asfaltowa nie stanowi wcale nowego wynalazku. W branży dekarskiej stosuje się ją już od kilku dekad. Materiał ten cieszy się popularnością wśród inwestorów i wykonawców głównie dlatego, że nie sprawia problemów w montażu, a do tego pozostaje niezwykle trwały i odporny na warunki pogodowe naszego klimatu. Nie powinniśmy też zapominać o czynniku ekonomicznym – papa to bowiem stosunkowo tani produkt, który pozwala skutecznie zaizolować relatywnie dużą powierzchnię dachu w niskiej cenie.

Różni producenci papy w ostatnich latach proponują nam bardzo wiele nowych, innowacyjnych rozwiązań, zaś wyroby są coraz częściej wzbogacane o różnego rodzaju substancje ułatwiające pracę z bitumem oraz polepszające jego parametry techniczne. Ponieważ wielu naszych czytelników wyraziło zainteresowanie tematyką stosowania i dobierania odpowiednich pap do poszczególnych konstrukcji dachu, postanowiliśmy przygotować dla państwa ten krótki i pomocny artykuł.

Atuty pokrycia z papy oraz jego właściwości

Na pierwszym miejscu listy zalet pap nowej generacji należy bez wahania umieścić długą żywotność materiału. Jeśli wybierzemy produkt dobry jakościowo, zapewnimy sobie spokój z pracami na dachu nawet na kilkadziesiąt lat. Papa doskonale nadaje się do układania zarówno jako pokrycie stałe, tymczasowe oraz jako poszycie dachu. Oprócz tej swoistej uniwersalności trzeba podkreślić, że jej cena w połączeniu z prostotą jej stosowania przemawia jednoznacznie za wyborem pokrycia z bitumu. Dodatkowo z pewnością docenimy fakt, iż papa stanowi pokrycie wysoce elastyczne, co pozwala dopasować ją nawet do projektów dachów o bardzo skomplikowanym i wymyślnym kształcie. Praca z materiałem pozostaje wygodna i niewymagająca, dlatego też stawki fachowców dekarzy kładących papę są dość atrakcyjne dla właścicieli i inwestorów.

Także nieduża waga omawianego pokrycia świadczy na jego korzyść. Więźba projektowana przez konstruktorów nie musi wcale być masywna, to zaś wiedzie nas do znacznych oszczędności w budowie obiektu. Wbrew pozorom, nowoczesne papy coraz częściej za sprawą wielu innowacyjnych dodatków zapewniają nam nie tylko niepowtarzalne warunki techniczne, lecz również bardzo interesujący, miły dla oka i estetyczny wygląd pokrycia. Dzięki temu możemy zastosować je z powodzeniem także na dachach skośnych, bez obaw, że pokrycie będzie straszyło szarością i nieciekawą teksturą. Najnowsze generacje pap asfaltowych są przykładem trwałości i odporności a przy tym ich koszt pozostaje dobrze skorelowany z ochroną jaką zapewniają zadaszeniu naszego domu. To często eleganckie i funkcjonalne materiały, które są strzałem w dziesiątkę także ze względów finansowych. Zdecydowanie warto rozważyć ich użycie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register