Jaki wybrać naszyjnik dla dziewczyny?

Wygląd to nie tylko odpowiednie ubranie i fryzura, lecz również wyjątkowe akcesoria. Takim dodatkiem będzie właśnie stylowy naszyjnik. Sprawdź, jak dopasować model naszyjnika dla swojej przyjaciółki lub dziewczyny.

Jaką długość naszyjnika wybrać?

Na rynku biżuteryjnym można spotkać modele o różnych długościach. Najkrótszymi są chokery. Zwykle mają od 36 do 41 cm, jednak istnieją egzemplarze z opcją regulacji, co pozwala na większy komfort. Nieco dłuższe są naszyjniki okrągłe z wielowarstwowego metalu. Te najczęściej dobierane są do eleganckich strojów, gdzie ważne jest podkreślenie dekoltu sukienki bądź topu.

Oczywiście w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć również naszyjników długich, które mogą przyjąć formę klasyczną lub opadającą, czyli typowe modele na sznurze. Pierwszy sprawdza się w prostych stylizacjach i nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków. Ultra długi model nawiązuje odrobinę do hipisowskiej kultury, a więc odznacza się tym, że jest niezwykle długi, wysmuklając sylwetkę.

Rodzaj dekoltu a naszyjnik

Każda bluzka czy sukienka odznacza się innym kształtem dekoltu. To jest niezwykle ważne, jeżeli chcesz kupować w prezencie naszyjnik bliskiej osobie. Przyjrzyj się zatem garderobie, którą nosi zazwyczaj i bazując na tym, wybierz odpowiedni naszyjnik. Jeśli jest to dekolt w łódkę, warto skupić się na prostych i małych naszyjnikach.

Do dekoltów w kształcie litery V sprawdzą się natomiast modele dłuższe, np. egzemplarze z rozmaitymi zawieszkami. Okrągły dekolt to również okrągły naszyjnik, tutaj sprawdzi się np. choker. Kwadratowy dekolt to natomiast okazja do założenia podłużnego naszyjnika, który przyciągnie uwagę niejednej osoby. Takie modele znajdziesz między innymi na stronie: https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/naszyjniki/lancuszki-i-lancuchy.html.

Kształt twarzy a wybór naszyjnika

Kształt twarzy to coś, co nie zmienia się z dnia na dzień bez większej ingerencji. Tym samym przy wyborze naszyjnika dla swojej drugiej połówki lub innej bliskiej osoby warto zwrócić na ten fakt uwagę. Każda twarz inaczej wygląda w zestawieniu z różnymi modelami biżuterii, dzięki czemu to kryterium umożliwia skuteczniejsze znalezienie idealnego prezentu.

Kobietom o owalnej twarzy pasują niemal wszystkie rodzaje naszyjników. Tutaj raczej wpływ ma długość szyi, gdyż im dłuższa szyja, tym bardziej stylowe okaże się noszenie długich akcesoriów. Osoby o owalnej twarzy powinny natomiast skupić się na modelach o ostrym zakończeniu. W ten sposób unikną one wizualnego zaokrąglenia twarzy. Krótkie chokery to rozwiązanie dla pań o trójkątnym kształcie twarzy. Może to być model z niewielką zawieszką zakrzywioną do boku. Wybierz przykładowo złoty naszyjnik damski 585 o odpowiedniej długości i materiale, aby uszczęśliwić najbliższą Ci osobę zarówno w święta, jak i w dni powszednie.

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register