Jakie inwestycje czekają Elbląg w 2018 r.?

Budżet Elbląga na rok 2018 przyjęty. Jak mówił prezydent Witold Wróblewski, plan finansów miasta jest skonstruowane stabilnie, aby nadal czynić oszczędności. Jednak również w nadchodzącym roku w mieście pojawią się kolejne inwestycje.

Priorytetem dla prezydenta Wróblewskiego tak, jak w latach ubiegłych, są inwestycje dofinansowane ze źródeł zewnętrznych.

– Na dzień dzisiejszy pozyskałem ponad 143 mln złotych z funduszy unijnych i ministerialnych. Wraz ze środkami unijnymi na inwestycje w Muzeum i  projektami EPWiK łącznie pozyskanych zostało ponad 217 mln zł.- mówi prezydent Wróblewski.

Wśród najważniejszych inwestycji zaplanowanych do realizacji w 2018 roku są: kontynuacja budowy wiaduktu na Zatorze wraz z drogami dojazdowymi i tunelem dla pieszych, budowa bloku operacyjnego i modernizacja 10 oddziałów Szpitala Miejskiego, modernizacja zajezdni tramwajowej i zakup trzech nowych tramwajów, przebudowa Targowiska Miejskiego, kontynuacja modernizacji Muzeum, adaptacja Biblioteki Elbląskiej, czy rozbudowa Centrum Kształcenia Praktycznego i tworzenie Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej, które będzie koordynowało kształcenie zawodowe pod potrzeby lokalnych przedsiębiorców.

 

1 komentarz

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register