Jacy są ludzie urodzeni wiosną?

Naukowcy od wielu lat zajmują się związkiem między miesiącem urodzenia a podatnością na pewne choroby. Próbują dociec również tego, czy pora roku, w której przyszliśmy na świat, wpływa na osobowość i cechy charakteru. I chociaż takie hipotezy mogą się wydawać nieco naciągane, to badacze mają na poparcie swoich poglądów twarde dowody naukowe.

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Wszystko wskazuje na to, że urodzeni w marcu, kwietniu i maju to prawdziwi szczęściarze. Wyniki wieloletnich analiz pokazują, że są to osoby, które odnoszą sukcesy w życiu zawodowym, wyróżniają się pozytywnym podejściem do życia i są niezwykle kreatywni.

Węgierscy naukowcy wykazali, że osoby urodzone wiosną to prawdziwi optymiści. Mają pogodne usposobienie i pozytywny stosunek do innych ludzi. Podczas badania na Uniwersytecie Semmelweisa w Budapeszcie okazało się, że obchodzący urodziny w marcu, kwietniu i maju mają nawet skłonności do nadmiernego optymizmu. Niestety, są też minusy z bycia wiosennym dzieckiem. Z badań wynika, że osoby te są bardziej podatne na huśtawki nastrojów od urodzonych jesienią czy zimą.

Sukces mają zapisany

Ciekawych wniosków dostarczyło badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Naukowcy postanowili sprawdzić, w jakich miesiącach urodziło się najwięcej prezesów dużych firm. Okazało się, że dyrektorowie to najczęściej dzieci z marca i kwietnia. Dlaczego urodzeni wczesną wiosną mają większe szanse na odniesienie sukcesu zawodowego? Badacze sugerują, że dzieci z początku roku są bardziej dojrzałe i lepiej rozwinięte intelektualnie od swoich rówieśników z klasy. To pozwala im na osiąganie lepszych wyników w nauce, a w przyszłości na zrobienie oszałamiającej kariery.

Zdrowie

Pora roku urodzenia wpływa nie tylko na predyspozycje i osobowość, ale również stan zdrowia. Potwierdzają to dziesiątki analiz naukowych. Na jakie choroby najczęściej cierpią urodzeni wiosną? Specjaliści z Uniwersytetu Columbia dowiedli, że ryzyko chorób serca jest u nich wyższe niż u osób obchodzących urodziny o innej porze roku. Jeśli urodziłeś się w marcu, kwietniu lub maju, zwróć szczególną uwagę na objawy, które mogą być początkiem problemów z krążeniem, takie jak duszności, ból w klatce piersiowej, podwyższone ciśnienie.

Do ciekawych wniosków doszli również badacze z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Znaleźli związek między datą urodzenia a ryzykiem rozwoju zaburzeń odżywiania. Okazuje się, że wiosenne dzieci częściej cierpią na anoreksję. Najwięcej przypadków choroby stwierdzono wśród osób urodzonych od marca do czerwca – są oni o 15 proc. bardziej narażeni na to zaburzenie odżywiania.

Są też dobre informacje. Naukowcy przekonują, że osoby urodzone zimą są bardziej podatne na choroby psychiczne i częściej cierpią na zaburzenia depresyjne czy schizofrenię. Cieplejsze miesiące pozytywnie wpływają na kondycję mentalną, dlatego dzieci urodzone wiosną stosunkowo rzadziej mają problemy natury psychologicznej w dorosłości.

źródło: parenting.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register