Janina Paradowska nie żyje

Zmarła dziennikarka Janina Paradowska. Od 1991 r. związana była z tygodnikiem “Polityka” i dziennikiem “Gazeta Wyborcza”. Miała 74 lata.

Dziennikarka wiele lat prowadziła audycję radiową w TOK FM. Przez wielu była uznawana za jedną z najbardziej wpływowych komentatorek politycznych.

Janina Paradowska urodziła się w 1942 r. Była absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała także dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała w “Kurierze Polskim” i “Życiu Warszawy”. Od 1991 r. była felietonistką i komentatorką tygodnika “Polityka”. Prowadziła swoją cotygodniową, czwartkową audycję “Poranek Radia TOK FM”. W roku 2008 związała się z telewizją Superstacja, gdzie prowadziła niedzielny program publicystyczny “Puszka Paradowskiej”.
Jako dziennikarka została wyróżniona wieloma nagrodami i tytułami, m.in. nagrodą Polskiego PEN-Clubu im. Ksawerego Pruszyńskiego, nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2002 r. otrzymała nagrodę Grand Press dla Najlepszego Dziennikarza Roku, a w 2011 r. nagrodę Kisiela.

 

Źródło: polskieradio.pl, foto: Janina ParadowskaFoto: PAP/Darek Delmanowicz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register