Jarosław Kaczyński w Elblągu: Wybory zdecydują czy „dobra zmiana” będzie pogłębiona

– Rozpoczynający się cykl wyborczy zdecyduje o tym, czy w Polsce będzie kontynuowana „dobra zmiana” i czy będzie ona pogłębiona – powiedział dziś w Elblągu prezes PiS Jarosław Kaczyński. – Dobra Zmiana oznacza uczciwą władzę – dodał.

W swoim wystąpieniu podczas spotkania z elbląskimi wyborcami lider PiS podkreślił, że niedzielne wybory samorządowe to „początek czwórboju wyborczego”.

– Mamy po tych wyborach europejskie na wiosnę przyszłego roku, później jesienią będą parlamentarne i wreszcie w 2020 r. na wiosnę będą wybory prezydenckie. I te wybory, jeżeli je traktować łącznie, zdecydują o tym, czy w Polsce będzie kontynuowana dobra zmiana i, co więcej, czy ona będzie pogłębiona – podkreślił Kaczyński.

Szef PiS nawiązał w tym kontekście do poprzednich rządów swojej partii, z lat 2005-2007, kiedy to – według niego – było się czym pochwalić i udało się zrobić „bardzo wiele”.

– Naprawiliśmy finanse publiczne, wzrost gospodarczy był więcej niż bardzo dobry, mieliśmy znakomite wyniki właściwie we wszystkich dziedzinach, które są w zasięgu działań rządu – ocenił.

– Dziś, po trzech latach, mogę powiedzieć tylko jedno: jest jeszcze lepiej, naprawdę jest jeszcze lepiej – dodał Kaczyński, wskazując m.in. na „ogromny postęp” dokonany w dziedzinie polityki społecznej, a także przekraczający 5 proc. poziom wzrostu gospodarczego.

– Samorządy odpowiadają za ogromną część naszego życia państwowego i społecznego – podkreślił prezes PiS, dodając, że ważne jest, „aby za samorządami stały realne wspólnoty mieszkańców”.

(źródło – niezalezna.pl)

Przed wejściem do sali EUH-E, gdzie odbywało się spotkanie, doszło do nieprzyjemnego incydentu. Okazało się, że organizatorzy rozdali więcej zaproszeń niż było przewidzianych miejsc. W pewnym momencie drzwi zostały więc zamknięte przed mieszkańcami oraz częścią dziennikarzy. Doszło nawet do przepychanek z ochroną oraz interwencji policji.

Sytuację wyjaśniał na facebooku radny Rafał Traks.

– Przepraszamy wszystkie osoby, które mimo otrzymanego zaproszenia, nie weszły na konwencję. W żadnym wypadku naszym celem nie było nie wpuszczenie mediów. Ochrona ze względu na agresywne zachowanie niektórych osób oraz przede wszystkim zachowanie bezpieczeństwa na sali zamknęła wejście i ograniczyła ilość obecnych osób – pisze Traks.

 

20181016_170739 20181016_171105 20181016_171135 20181016_171539

2 komentarze

  • bob Reply

    17 października 2018 at 10:53

    Panie Kaczyński a kiedy zamkną fromborskich zleceniodawców spalenia jednostki inspektora? Będzie kiedyś prawo i sprawiedliwość?

  • fu.kduck Reply

    17 października 2018 at 18:42

    Spieprzaj dziadu!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register