Jazda na gazie. Pijany kierowca wiózł pijanych pasażerów

Policjanci z braniewskiego ogniwa ruchu drogowego uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Nieodpowiedzialny 30-latek nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość, ale przewoził ze sobą dwie osoby, które także były pijane.

Wczoraj policjanci z braniewskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli na terenie gminy Braniewo osobowe auto. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca jechał z prędkością ponad 90 km/h na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. Funkcjonariusze przystąpili więc do kontroli. Już chwilę później było wiadomo, że mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić.

Z przeprowadzonego przez policjantów badania stanu trzeźwości wynikało, że 30-latek kierował mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, mężczyzna przewoził ze sobą dwoje pasażerów, którzy także byli pijani. W rozmowie z funkcjonariuszami nieodpowiedzialny kierowca przyznał, że dopiero co skończył pić alkohol. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo 30-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci cały czas przypominają – NIE spożywaj alkoholu, jeżeli zamierzasz prowadzić pojazd. NIE proponuj alkoholu osobie, która będzie prowadzić, NIE daj się namówić na jazdę samochodem z kierowcą, który pił!

KWP Olsztyn

1 komentarz

  • 098 Reply

    22 sierpnia 2018 at 10:00

    Jestem za zabieraniem prawa jazdy w takich przypadkach,i publikacje wizerunku.Moze to by powstrzymalo idiotow przed jazda na podwonm gazie!!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register