„j***ć PiS” – wykrzykiwali uczniowie jednej z elbląskich szkół na balu studniówkowym

Jak informuje portal TVP Info, po imprezie do sieci trafiło nagranie, jak maturzyści bawią się przed sceną, skandując hasło „j***ć PiS”. Oryginalny film został już usunięty, ale wideo nadal krąży w sieci. Jak ustalił portal tvp.info, sytuacja miała miejsce w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Elblągu.

Dyrektor Beata Orzech przyznaje, że incydent jest dla nich „nauczką”, a wychowawcy klas przeprowadzą rozmowy z uczniami na temat tego, co zaszło.

Impreza odbyła się w sobotę 15 stycznia. Tradycyjny bal, na 100 dni przed egzaminem maturalnym, zorganizowano w restauracji Nowa Holandia – opisywały lokalne media.

Po wydarzeniu do sieci trafiło nagranie, zamieszczone – jak wynika ze słów dyrektorki – przez jednego z uczniów. Na kilkunastosekundowym filmie widać i słychać tańczących uczniów skandujących za DJ-em hasło „j***ć PiS”.

Dyrektor Barbara Orzech w odpowiedzi na pytania portalu tvp.info przyznaje, że jest to dla nich „nauczka”.

– Należy w umowie z DJ zapisać, jaka muzyka nie może być puszczana na studniówce. Wychowawcy zareagowali na sytuację podczas imprezy i przeprowadzili rozmowę z DJ-em, ale niestety utwór już wybrzmiał. Jestem już po rozmowie z firmą DJ Megafon, która dobierała utwory – mówi dyrektor Orzech.

Jak zapewnia, także z uczniem, który opublikował – a następnie usunął – nagranie, została przeprowadzona rozmowa; podobnie jak z jego rodzicami. Nastolatek zostanie ukarany naganą dyrektora szkoły.

Takie zachowanie godzi w jej dobre imię i jest absolutnie naganne. Niestety incydent miał miejsce około godziny 2, gdy nie było mnie już na studniówce, jednak już w poniedziałek została ta sprawa omówiona w pokoju nauczycielskim i wychowawcy zostali zdyscyplinowani – mówi dyrektorka.

Także wychowawcy w klasach mają przeprowadzić rozmowy na temat incydentu.

1 komentarz

  • wedek Reply

    21 stycznia 2022 at 16:29

    co się dziwić platwofmersko lewacko tvniemieckiemu przekazowi i wychowaniu

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register