Jechał „zygzakiem”. Pijanego kierowcę zatrzymali elblążanie

To zdarzenie miało miejsce wczoraj przy ul. Robotniczej. Tam dwójka innych kierujących (kobieta i mężczyzna w dwóch pojazdach) zablokowała możliwość jazdy kierującemu vw golfem 47-letniemu mężczyźnie.

Jechał on „zygzakiem” zahaczając o krawężniki. Gdy został zablokowany przez inne pojazdy na miejsce wezwano policję.

Funkcjonariusze przebadali mężczyznę alkotestem. Okazało się, że ma 2,4 promila alkoholu w organizmie. Jego auto przekazano innej trzeźwej osobie.

Mężczyzna odpowie za jazdę wstanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast rekordzista z soboty 5 maja to motorowerzysta zatrzymany w Krzewsku. Wynik badania 3 promile. Warto wspomnieć że 58-latek miał też sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami do 2021 roku.

Policjanci mieli pracowity długi weekend – 1020 kontroli pojazdów i 389 przekroczeń dozwolonej prędkości. Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 13 osób, u których wynik badania alkotestem wskazywał na nietrzeźwość.

Do 6 maja funkcjonariusze byli na 52 zdarzeniach drogowych. Za zły stan techniczny zatrzymano 54 dowody rejestracyjne.

– Dla policjantów z ruchu drogowego długi majowy weekend był weekendem wytężonej pracy. Ilość przeprowadzonych od 27 kwietnia do 6 maja badań kierujących pojazdami to blisko 3000. Pozwoliło to na wyeliminowanie z ruchu aż 13 kierujących – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register