Jednak powstanie Galeria Wilanów?

Po latach konsultacji społecznych, negocjacji i wprowadzeniu wielu zmian do projektu Globe Trade Center SA (GTC) ma szansę rozpocząć wkrótce budowę Galerii Wilanów – pierwszego w południowej części Warszawy centrum handlowego nowej generacji.

Na początku maja br. GTC złożyło wniosek o wznowienie postępowania w sprawie wydania pozwolenia na budowę Galerii Wilanów, które zawiera zmodyfikowany plan inwestycji uwzględniający 15 z 19 postulatów Rady Dzielnicy dotyczących żądanych zmian do projektu.

Inwestor zapewnia, że została uwzględniona znacząca część postulatów Rady Dzielnicy Wilanów dotyczących wyglądu i zastosowań budynku. Zarząd GTC liczy, że za dwa-trzy miesiące otrzyma pozwolenie na budowę, a za dwa-trzy lata obiekt będzie gotowy do użytku.

Spółka wydała na zakup działki, projekty budynku i układu drogowego, zagospodarowanie placów i zieleni oraz podatki prawie 135 ml zł.

Oprócz zbudowania centrum handlowego deweloper planuje również zainwestować 65 mln zł w bardzo skomplikowany układ drogowy Wilanowa, gdzie mieszka już ponad 30 tys. osób.

Choć budowa tej galerii budziła mnóstwo emocji, zdaje sie, że inwestorzy konsekwentnie próbują pokonać przeciwności proceduralne oraz przekonać społeczeństwo do użyteczności swojego obiektu, który ma sznasę powstać już za trzy lata.

 

źródło: kurier.pap.pl, foto: wizualizacja GTC Galeria Wilanów

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register