Jerzy Owsiak zgłoszony do Pokojowej Nagrody Nobla. Pomógł poseł z Elbląga

Jerzy Owsiak został zgłoszony do Pokojowej Nagrody Nobla. Nominację złożył dziennikarz TVN Turbo Rafał Collins. Pomógł mu poseł z Elbląga.

Kiedy Jerzy Owsiak oficjalnie pożegnał się ze stanowiskiem prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w sieci zawrzało. Setki tysięcy internautów zaczęło wyrażać swój sprzeciw nie tylko udostępniając zdjęcia z wymownym hastagiem #muremzaowsuakiem ale także podpisując internetową petycję.

Rafał Collins znany z popularnego programu TVN Turbo poszedł o krok dalej. Wraz z posłem Andrzejem Kobylarzem postanowił złożyć nominację w komitecie norweskim dla twórcy WOŚP. Mowa oczywiście o Pokojowej Nagrodzie Nobla 2019.

O fakcie tym Collins swoich obserwatorów poinformował na Facebooku:

„Wydarzenia w naszym kraju bardzo mnie poruszyły, nie spałem od dwóch dni, pracowałem usilnie, telefon rozgrzany do czerwoności, rachunek za połączenia do Oslo pewnie zwali mnie z nóg. Uruchomiłem chyba wszystkie kontakty jakie mam… i udało się!”

Wniosek trzeba było dobrze uargumentować, z tym jednak nie było problemu:

„Pisząc uzasadnienie miałem do dyspozycji jedynie 2000 znaków, napisałem więc tak : ‘Jerzego Owsiaka nie da się opisać się w 2000 znaków, Jerzy Owsiak NIE POWINIEN BYĆ opisywany w 2000 znakach'” – kontynuuje dziennikarz TVN Turbo.

Komitet Norweski przyjął wniosek. Informację tę udało się potwierdzić u posła. Andrzej Kobylarz przyznał, że rzeczywiście do takiej współpracy doszło.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register