Jerzy Wilk: rozmawiamy o koalicji z PSL. Wróblewski zaprzecza

Kandydat na prezydenta Elbląga Jerzy Wilk informuje, że Prawo i Sprawiedliwość rozmawia z PSL o ewentualnej koalicji w Sejmiku Wojewódzkim. Takie informacje stanowczo dementuje Witold Wróblewski.

Jerzy Wilk wrócił z posiedzenia Sejmu i zapowiada aktywną walkę o prezydenturę miasta w drugiej turze. Jak dodaje, chce przyspieszyć swoją kampanię wyborczą. Wilk skomentował też wynik wyborów do Sejmiku Wojewódzkiego, wskazując iż PiS prowadzi w tej sprawie również rozmowy z PSL o stworzeniu koalicji.

 – Ponad połowa elblążan chce zmiany, sposobu zarządzania miastem i kierunków rozwoju, ponieważ mój konkurent nie uzyskał większości – mówi Jerzy Wilk.

Rząd Mateusza Morawieckiego ma także w planach rozdzielenie władzy wojewódzkiej.

– Zrobimy wszystko, żeby nastąpił podział kompetencji pomiędzy Elblągiem a Olsztynem. A część jednostek o zasięgu wojewódzkim powróciła do naszego miasta- dodał kandydat na prezydenta miasta. Decyzja o tym, które jednostki miałyby być przeniesione, jeszcze nie zapadła.

Ta decyzja ma zapaść po rozstrzygnięciu drugiej tury wyborów i po rozmowach z Polskim Stronnictwem Ludowym. Partia ta z siedmioma mandatami w sejmiku województwa stała się języczkiem u wagi. Obecnie PiS oraz Koalicja Obywatelska prowadzą rozmowy z tą partią na temat zawiązania koalicji.

Takie informacje dementuje jednak Witold Wróblewski, związany z PSL kandydat na prezydenta Elbląga.

– Takich rozmów Polskie Stronnictwo Ludowe nie prowadzi z PiS – mówił Wróblewski. – Naszym naturalnym partnerem jest Platforma Obywatelska. PSL podjął uchwałę w tej sprawie, która wyraźnie wskazuje, że nie będzie prowadzonych rozmów z PiS o ewentualnej współpracy.

Witold Wróblewski, mimo krytyki swoich rządów ze strony lokalnej Platformy Obywatelskiej, daje sygnał, że jest gotowy do kolejnych rozmów.

– Chcę pogratulować i Koalicji Obywatelskiej i PSL wyniku osiągniętego w wyborach do sejmiku województwa. Liczę na to, że w sposób naturalny, powstanie koalicja KO i PSL. Przez samorząd województwa przechodzą proceduralnie bardzo duże środki finansowe, o które zabiegaliśmy. Cieszy mnie, że będę mógł liczyć na wsparcie, jeśli ta koalicja powstanie. Oby to się sprawdziło. Mamy bardzo dużo projektów, które są w trakcie realizacji, na wiele mamy przygotowane środki finansowe. Możemy też mówić o przygotowaniu kolejnych projektów, perspektywa finansowa 2014 – 2020 jest w toku i nie wszystkie środki unijne już są rozdysponowane. Nasz projekt związany z Dolinką jest obecnie w trakcie procedowania. Rewitalizacja basenu jest na liście rezerwowej – mówi prezydent Wróblewski.

Co na to lokalna Platforma Obywatelska? Na jutro konferencję prasową zwołali Jerzy Wcisła oraz Michał Missan.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register