Jest nadzieja dla Emilii? Będzie przeniesiona?

Jak podaje TVN24 jest nadzieja na uratowanie obiektu EMILIA. pisaliśmy, że dzisiaj w nocy w Noc Muzeów  nastąpi oficjalne pożegnanie i opuszczenie budynku : http://warszawafakty.pl/muzeum-sztuki-nowoczesnej-odchodzi-z-emilii/.

Inwestor, który kupił działkę z budynkiem planuje tam wybudować biurowiec, zdziwił się faktem wpisania obiektu do rejestru zabytków. Nie był bowiem o tym informowany przez Ratusz.

Ale jest nadzieja dla Emilii. Emilia zostanie przeniesiona na działkę znajdującą się w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Parku Świętokrzyskiego, w miejsce, gdzie plan miejscowy przewiduje budowę ogrodu zimowego z funkcjami muzealnymi. O docelowej funkcji pawilonu zdecydują warszawiacy w konsultacjach społecznych.

Przeniesienie całości budynku w inne miejsce nie jest możliwe, dlatego planowane jest przenoszenie poszczególnych elementów. Wstępna koncepcja zakłada, że najpierw powstanie podziemna część i cokół, a na nim stanie nowa konstrukcja budynku: fundamenty, słupy, ściany oraz stropy międzykondygnacyjne. Wszystkie odtworzone elementy mają zachować rozmiary tych oryginalnych.

Według wstępnych szacunków, cała operacja ma kosztować 24,4 mln zł.

źródło:tvnwarszawa.tvn24.pl, foto: foto: fot. Archiwum Biura Projektów Budownictwa Ogólnego Budopol S.A.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register