Jest propozycja nowej, niższej kwoty za przejęcie infrastruktury narciarskiej na Górze Chrobrego

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski poinformował dziś, że właściciele przedsiębiorstwa „Góra Chrobrego” wyrazili zgodę na obniżenie ceny odkupu przez Miasto infrastruktury narciarskiej na stoku. Cena jest niższa prawie o połowę.

Początkowo przedsiębiorcy chcieli uzyskać kwotę 2,4 mln zł netto za odstąpienie Miastu infrastruktury narciarskiej na Górze Chrobrego. Przedsiębiorstwo kończy swoją działalność i oczekuje na decyzję władz Elbląga do końca kwietnia br. Po tym terminie chce zdemontować istniejące tam urządzenia.

Prezydent Witold Wróblewski w tej sprawie powołał specjalny zespół w skład którego weszli: urzędnicy oraz radni miejscy z klubów SLD, PO oraz KWW „Witolda Wróblewskiego”. Współpracy odmówili radni klubu Prawa i Sprawiedliwości, którzy wskazywali, że takie decyzje finansowe powinien podjąć już nowy samorząd miasta, wyłoniony w jesiennych wyborach lokalnych.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/radni-pis-nie-ulegniemy-szantazowi-prezydenta-oraz-przedsiebiorcow/

Zespół w dniach 11 i 16 kwietnia spotkał się z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Turystycznego Góra Chrobrego, podczas których  prowadził negocjacje  dotyczące wysokości i warunków wykupu infrastruktury znajdującej się na Górze Chrobrego. Zespół wynegocjował ostateczna kwotę wykupu w wys. 1.350.000 zł + VAT płatną w trzech rocznych ratach począwszy od 2019 r.

– Spółka prowadzi działalność na terenie Góry Chrobrego od września 2010 r.  na podstawie umów dzierżawy. W dniu 29 marca br. Przedsiębiorstwo złożyło wniosek o rozwiązanie za porozumieniem stron obowiązującej umowy – mówi prezydent Witold Wróblewski. – W czasie trwania  dzierżawy  Spółka dokonała nakładów związanych z budową infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania stacji i stoków narciarskich. Z informacji przekazanych przez Spółkę, wg ewidencji księgowej wynoszą one ok. 6 mln zł.

Stacja narciarska znana jest nie tylko miłośnikom sportów zimowych z Elbląga, cieszy się także dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. Z informacji przekazanej przez Spółkę wynika, że corocznie z usług Góry Chrobrego skorzystało ok. 15 tys. osób.

– Decyzja o utrzymaniu (lub nieutrzymaniu) dotychczasowej funkcji rekreacyjnej Góry Chrobrego, w tym uprawianie narciarstwa zjazdowego,  należy do kompetencji Rady Miejskiej – informuje prezydent. – Brak decyzji o utrzymaniu w mieście obiektu narciarskiego oznacza, w praktyce, likwidację stacji narciarskiej na Górze Chrobrego.

Prezydent Witold Wróblewski przedstawił również zakładane koszty funkcjonowania stoku narciarskiego po ewentualnym przejęciu przez Miasto.

– Według kalkulacji sporządzonej przez MOSiR roczny koszt eksploatacji wyciągu wyniesie około 600 tys. zł. Przewidywany przychód (wg danych PT Góra Chrobrego za ostatni sezon) może osiągnąć wysokość ok. 360 tys. zł., co oznacza dopłatę sięgającą 240.000 zł. – informuje prezydent Witold Wróblewski.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register