Jest szansa na darmową komunikację dla uczniów? PiS się dystansuje

Radni miejscy Paweł Kowszyński i Maria Kosecka głośno postulują wprowadzenie w naszym mieście darmowej komunikacji miejskiej dla uczniów elbląskich szkół. Jednak ostrożnie do tego pomysłu podchodzi największy klub w Radzie Miasta czyli Prawo i Sprawiedliwość.

Niedawno informowaliśmy, że w sprawie darmowych przejazdów dla uczniów  komunikacją miejską w Elblągu wniosek do prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego złożyła radna Maria Kosecka. Na ostatniej sesji taki sam wniosek złożył radny Paweł Kowszyński.

O tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/kolejny-radny-chce-darmowych-przejazdow-dla-uczniow-komunikacja-miejska-w-elblagu/

Mamy więc dwa wnioski radnych, w tym jednego przedstawiciela klubu Prawa i Sprawiedliwości, Pawła Kowszyńskiego.

Jednakże od tego projektu lekko dystansuje się przewodniczący Rady Miasta Marek Pruszak, który na łamach jednego z lokalnych portali stwierdził iż pomysł darmowej komunikacji dla uczniów elbląskich szkół wymaga jednak gruntownej analizy finansowej. Marek Pruszak jest bardziej skłonny przyznać w tym wypadku pewne zniżki posiadaczom Karty Dużej Rodziny.

Od tych zapowiedzi PiS, dystansuje się radny Robert Turlej (PO), który postuluje aby najpierw przeprowadzić reformę komunikacji miejskiej w Elblągu.

– Potrzebna jest całkowita reforma komunikacji miejskiej zaczynając od infrastruktury przystankowej (węzły przesiadkowe) poprzez przetrasowanie (koniec jazdy stadami, koniec dublowania tras, nowe trasy autobusowe) kończąc na reformie systemu biletowego. Radni PiS chcą “majstrować” przy cenniku jednak to nic nie da, jeśli nie przeprowadzimy poważnej reformy – uważa radny miejski.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register