Jest zgoda Miasta. Na ścianach budynków w Elblągu pojawią się murale

Wniosek radnej Marii Koseckiej w sprawie wykonania na budynkach miejskich kolorowych murali uzyskał akceptację władz Elbląga. Jak informuje wiceprezydent Janusz Nowak trwa obecnie proces wytypowania do tego odpowiednich obiektów.

Na wniosek radnej Marii Koseckiej pozytywnie zareagowały władze miasta. Wiceprezydent Janusz Nowak informuje, że w Urzędzie Miejskim trwają obecnie prace nad wytypowaniem odpowiednich lokalizacji na wykonanie murali.

– Powinny one spełniać rolę dekoracyjną, edukacyjną i informacyjną. Naszym zadaniem jest wybrać takie lokalizacje, aby służyły przede wszystkim estetyzacji miasta – informuje wiceprezydent Janusz Nowak.

Z takiej odpowiedzi władz miasta zadowolona jest wioskodawczyni – radna Maria Kosecka.

– Z zadowoleniem przyjmuję deklarację podjęcia działań przez władze miasta w celu określenia ewentualnych lokalizacji. Mam jedynie nadzieje, że po tym wyborze nie spotkamy się po raz kolejny z informacją, że na realizację brakuje pieniędzy. W kontekście krytycznego odbioru muralu na parkanie przy pętli tramwajowej na ul. Ogólnej wypada też oczekiwać dzieła trafiającego w oczekiwania i gusty mieszkańców. Ciekawe malowidła ścienne są doskonałym elementem promocji miasta, jego historii czy też lokalnych atrakcji – komentuje radna Maria Kosecka.

Radna już wcześniej złożyła odpowiedni wniosek w tej sprawie do prezydenta Elbląga.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/czy-na-scianach-budynkow-w-elblagu-pojawia-sie-murale/

– Elewacje budynków, szczególnie ścian szczytowych, pozbawionych okien stanowić mogą wspaniałe pole do umieszczenia dekoracyjnych malowideł. Takie wielkoformatowe grafiki na ścianach budynków są doskonałym miejscem do trwałego przekazu różnego rodzaju kampanii społecznych czy też reklamy lokalnych atrakcji – mówiła radna Kosecka.

Radna zwróciła uwagę, że w przestrzeni miejskiej Elbląga zwracają uwagę malowidła ścienne powstałe podczas artystycznych akcji w latach 2009-2012. Nie tylko ubarwiają szare skwery, lecz też intrygują, skłaniają do refleksji, zwracają myśli ku cennym wartościom.

– Bieżący rok jest szczególny w kontekście rocznicy odzyskania niepodległości, stosowny wniosek o umieszczenie muralu z tej okazji złożyłam w trakcie pracy Komitetu Organizacyjnego tego jubileuszu, jednak uważam, że również inne wydarzenia z naszej historii mogą być inspiracją do umieszczenia na ścianie – dodała radna.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register