Jesteś na diecie, ale kochasz pizzę? Nie rezygnuj. Wprowadź cheat day

Pizza to jeden z najbardziej popularnych posiłków na całym świecie. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest smaczna, chrupiąca, a na jej wierzchu znaleźć się mogą nasze ulubione składniki. Niestety, wiele diet odchudzających, dla sportowców itp. wyklucza pizzę z menu, co w wielu przypadkach dla osób na diecie jest niekomfortowe. Dodatkowo, często będąc na imprezie, czy spotkaniu rodzinnym pizza gości na stołach. Czy jednak rzeczywiście osoby na diecie muszą całkowicie eliminować pizzę ze swoich jadłospisów? Oczywiście, że nie, tym bardziej, że pizza jest jednym z najlepszych posiłków jakie możemy wybrać na tzw. cheat day.

Pizza na dowóz a koncepcja cheat day

Koncepcja cheat day oraz cheat meal powstała w potrzebie tego, aby jak najdłużej utrzymać dietę. Może się to wydawać dziwne, ale paradoksalnie, wprowadzenie posiłku, czy całego dnia potraw niezwiązanych ze stosowaną dietą może być bardziej pomocne niż ścisłe trzymanie rygorystycznego jadłospisu, kiedy bardzo chcemy zjeść coś, co lubimy. Z tego właśnie powodu warto w swojej diecie zaplanować co kilka lub kilkanaście dni taki cheat day, czyli dosłownie mówiąc dzień oszustwa, by kolejnego dnia powrócić do diety. Pizza w dostawie do domu sprawdzi się w takiej sytuacji idealnie i może być swego rodzaju nagrodą za ten wytrwały czas, kiedy ściśle przestrzegaliśmy diety.

Dlaczego pizza na zamówienie we Wrocławiu to dobry pomysł na cheat day?

Wiele osób, nawet podczas wprowadzania cheat day stara się spożywać wówczas takie posiłki, które będą jak najbardziej właściwe dla stosowanej diety. Takie postrzeganie koncepcji cheat day jest bardzo pożądane. Pizza na zamówienie we Wrocławiu świetnie się wówczas nadaje, ponieważ to, co znajdzie się na jej wierzchu może być w pewnym stopniu dopasowane do naszego codziennego jadłospisu. Bez problemu można zamówić pizzę bezmięsną w przypadku diety wegetariańskiej lub dobrać takie dodatki, które uwzględniamy w swojej codziennej diecie. Pizza pizza wrocław jest też daniem sycącym, dlatego wybierając ją na swój cheat day mamy pewność, że po skończonym posiłku nie będziemy głodni i nie będziemy mieli chęci na dalsze podjadanie.

Nocna pizzeria w razie chęci na nocny cheat meal

Cheat meal, czyli dosłownie oszukańczy posiłek to okrojona wersja koncepcji cheat day, w której pozwalamy sobie na zjedzenie jednego posiłku niezgodnego z naszą dietą. Ponownie, aby utrzymać dietę, a jednocześnie bez wyrzutów sumienia sięgnąć po danie, które lubimy, warto dać sobie swobodę w postaci jednego posiłku cheat meal w konkretnym przedziale czasowym. Często zdarza się, że ochota na taki oszukańczy posiłek pojawia się w nocy i dla osób na diecie może być na prawdę silna, dlatego też pizza w nocnych godzinach z dostawą do domu może okazać się wybawieniem. 

Pizza na zamówienie na wspólny cheat day

Jak wiadomo, wspólne spożywanie posiłków jest bardzo przyjemne i łączy ludzi. Z tego powodu, jeśli w gronie znajomych kilka osób jest na diecie, warto organizować wspólny cheat day, ponieważ wtedy jest to jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Pizza na zamówienie będzie więc idealnym posiłkiem na taki dzień wśród paczki przyjaciół, znajomych z siłowni, czy też klubu sportowego. Wygoda spożywania pizzy sprawia, że możemy ją zamówić tak na prawdę w dowolne miejsce, bez jakichkolwiek przygotowań.

Pizza na dowóz nie tylko na cheat day

Jeśli pizza należy do naszych ulubionych posiłków, nie musimy specjalnie wyczekiwać do momentu cheat day. Z odpowiednim przygotowaniem możemy wprowadzić ją do naszego jadłospisu z uwzględnieniem diety. Jeśli sami obliczamy kalorie, możemy w łatwy sposób wprowadzić pizzę do swojego codziennego menu. Z kolei, jeśli korzystamy z doświadczenia dietetyka, możemy również poprosić o uwzględnienie jej kaloryczności. Możemy też uzyskać od niego informacje, jakie składniki powinny znaleźć się na pizzy, aby nasza dieta nie została złamana.

Dzięki temu możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Zdrowa dieta nie musi być wcale absolutnie restrykcyjna, a uszanowanie swoich zachcianek w rozsądnym stopniu działa na korzyść naszego zdrowia i diety.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register