„Jesteśmy odcięte od świata”! Apel matek z osiedla Zatorze

Nasza Czytelniczka, mieszkanka osiedla Zatorze apeluje o pilne wykonanie zjazdów dla wózków w przejściu podziemnym przy dworcu PKP. Ten skrót to obecnie najszybsza droga dotarcia do centrum miasta. Kobiety apelują o pomoc.

Trwa budowa wiaduktu na osiedlu Zatorze. Drogowcy zamykają kolejne odcinki tamtejszych ulic. O ile jeszcze wykonawca musi zadbać o przejezdność jezdni dla ruchu kołowego, to pieszymi już nikt właściwie się nie przejmuje.

Tymczasem jest to spory problem, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych czy matek z malutkimi dziećmi, które są wożone w wózkach.

W tej sprawie napisała do nas jedna z elblążanek, mieszkanek osiedla Zatorze.

– Jako mieszkańcy rozumiemy fakt trwania remontu, ale niestety przez to my matki z dziećmi, wózkami nie mamy jak dostać się „do miasta”. Jest to dla Nas kobiet bardzo uciążliwe nosić wózek z dzieckiem ważący ok. 20 kg w rękach. Chcemy apelować o zjazd, jak i podjazd dla wózków w tunelu pod torami – pisze kobieta.

Kobieta wskazuje, że sprawę rozwiązałaby budowa podjazdu dla wózków na schodach w przejściu podziemnym na terenie dworca kolejowego.

– Budowa wiaduktu utrudnia dojście do centrum, ale nie jest to główna przyczyna. Przyczyną jest brak podjazdu dla wózków. Czy to z dziećmi czy to z osobami niepełnosprawnymi. Piękny plac zabaw z huśtawką dla osoby niepełnosprawnej jest. A jak ma się dostać taki „Pan X” na drugą stronę miasta? – pyta kobieta. – Wystarczy postać chwilę dosłownie na dworcu PKP i zobaczyć jak kobiety radzą sobie z wózkami. Schody są mokre, śliskie zwłaszcza w okresie deszczowym nic tylko czekać na tragedię. Schodów jest nie mało. A u ludzi panuje znieczulica na pomoc. Rodzę w maju i nie wyobrażam sobie dalej takiej sytuacji. Remont będzie trwał jeszcze spory szmat czasu. Gdzie matki z wózkami maja chodzić na spacery by było bezpiecznie? Do EUHE i do WORD-u? Nasi mężowie często wyjeżdżają na poligony, są na służbach, nie każda ma prawo jazdy by jechać po zakupy autem do najbliższego marketu. Proszę o pilną interwencję.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register